Jeesus syntyi vuonna 3 ennen nykyistä ajanlaskua. Hän toteutti 3 kertaa kuukauden 25:s päivä. Hän sikisi Pyhästä Hengestä maaliskuun 25 päivänä ja syntyi 25 joulukuuta ja kuoli 25 maaliskuuta.
Jeesuksen syntymä!
Anonyymi-ap
4
146
Vastaukset
- Anonyymi
Koska sinä tuon unen näit, oliko 25.12?
- Anonyymi
Se on Raamatun ja Jeesuksen sekä yleensä suuren profeetan elämästä; syntymä ja kuolema ovat olleet samat kuukauden päivät.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on Raamatun ja Jeesuksen sekä yleensä suuren profeetan elämästä; syntymä ja kuolema ovat olleet samat kuukauden päivät.
Pistä joku esimerkki ja todiste siitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pistä joku esimerkki ja todiste siitä.
Voit itsekin vaivautua sen verran tiedon haussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sille jollekin, tunnistat kyllä
Etkö kuitenkin huomannut, kuinka välitän ja olen hyvä sinua kohtaan? Se, että olet itse kuin mikäkin omahyväinen, ainakin tässä leikissämme, miten sin3452759Tupoksen koulun oppilaan putoaminen - onnettomuus?
Kalevassa aamulla uutinen yläkoululaisen putoamisesta koulutiloissa Tupoksella. Rehtori ei avaa asian taustoja - miten tämä on voinut olla mahdollista442449Asbergerihmiset
Tuossa ehkä olen törmännyt livenä Asberger-ihmiseen ja kuullut nyt parilta naiselta, että millainen on mahdollinen asberger-oireyhtymää kärsivän ihmis2301021Kerrotaanko maailmalle oikeasti Venäjän ja Ukrainan sodan syistä
Vaikka kuinka yritän olla kartalla edes vähän niin silti on koko ajan pimenossa se syy, miksi Venäjä hyökkää Ukrainaan.. Ei tätä kerrota uutisissa. K387966- 43828
Jasminilla uuis kulta
personal trainer ja elämä hymyilee. https://www.seiska.fi/Kotimaa/Jasmin-Mantyla-ero-ja-uusi-rakas/1182613?undefined60790- 45699