Useat miljoonat ukrainalaiset ovat pysyvästi muuttaneet maata pois ja Ukrainan väkiluvun lasku vuoden 1990 noin 51 miljoonasta vain 30 miljoonaan on huomattava väkiluvun romahdus jopa Euroopassa.
Venäjän väkiluku 160 miljoonaa, Ukrainassa tuskin edes 30 milj enää
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Mutta vertailu on erilainen, jos vertaa maiden miesmäärää.
Ukrainassa on noin 25 miljoonaa miestä ja Venäjällä vain joitain tuhansia.- Anonyymi
Miinus 10 miljoonaa jotka eivät ole tai halua olla Ukrainan natsi hallinnon alaisina ikinä.
- Anonyymi
Tuo S Ritter on von Denikenin luoma humanoidi Sirius:sta.
- Anonyymi
Lordi Pekka sekä Eemil naurattavat Tragedia että tuollaista ihmisiä päästetään ääneen.
- Anonyymi
Putinin mukaan ”99,9 prosenttia venäläisistä on valmiita uhraamaan kaiken isänmaansa eteen”.
Tämä voi jopa pitää paikkaansa. Putin ei vain tajua sitä minkä suuri osa venäläisistä kyllä tajuaa, että se isänmaa ei ole Ukraina.
Huomattavan suurella osalla venäläisistä ei ole mitään halua tapattaa itseään täysin järjettömässä hyökkäyssodassa naapurivaltiossa, koska sellainen ei ole mitään isänmaan puolustamista. Eikä siitä ole ollut isänmaalle mitään hyötyä, vaan ainoastaan massiivista haittaa.- Anonyymi
Väärin 99.99999 =100%
- Anonyymi
Tiltu toistelee Kremlin propagandaa eikä edes osaa alkeellista internetinkäyttöä.
Venäjän väkiluku 142.2 miljoonaa
Ukrainan väkiluku 41 miljoonaa (poislukien Krimin niemimaa)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622572Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999849Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.537733Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va956512SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936237Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675851Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615340Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515233HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1224881Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074574