https://yle.fi/a/74-20010085
Kyllä taas käsittämätöntä touhua! Kuka järjenjättiläinen tämä on?
Eläinsuojelurikos Siilinjärveläisellä maatilalla
12
1386
Vastaukset
- Anonyymi
Tiedän mutta en sano.
- Anonyymi
eiköhän moni tietä tämän paikan.
- Anonyymi
Täällä pöljällä noita nautoja riittää. Kylä on niin ahdistava ja ihmiset voivat pahoin että tekevät hirveitä juttuja en suosittelisi edes pahimmalle vihamiehellinikään.
- Anonyymi
Pienellä googlettelulla tulee vastaan ylämaankarja merkintä, joten eiköhän kaikki tiedä kenellä täällä semmoisia ollut. Ihme että saanut pitää muut eläimet.
- Anonyymi
hyvät edulliset tuotteet, hyvin on se puoli hoitettu.
- Anonyymi
Tällä kylällä eläinsuojelurikoksia tiloilla riittää. Viranomaiset tai heihin rinnastettavat toimijat vielä pimittävät näitä. Pimittävät koska oma lehmä ojassa.
- Anonyymi
Jos muiden eläinten hoidossa olisi ollut sanomista, olisihan nekin nyt poissa. Näitä on hankala mennä kommentoimaan, kun ei lehdissä ole koko totuus.
- Anonyymi
Kyllä näin on .
- Anonyymi
Totta turiset jos mentäisiin pintaa syvemmälle, voisi sieltä kaapista löytyä luuranko jos toinenkin. Halutaan varjella mitä on vielä paikasta jäljellä.
- Anonyymi
Ihan terveiltähän nuo näytti.
- Anonyymi
Savon Sanomissa sanotaan että käräjäoikeus on todistajia kuultuaan todennut että ruokaa on ollut riittävästi ja säännöllisesti tarjolla, kun taas tässä ylen jutussa annetaan ymmärtää että nuo on nälkään kuolleet. Kumpiko on totuus?
- Anonyymi
https://www.maaseuduntulevaisuus.fi/maatalous/74-20010085
Tämä lehti ei yleensä paskaa puhu ja kaikki, jotka tuntevat kyseisen tilanpitäjän tietävät kyllä totuuden.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864650Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093847Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1823660Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.692098Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301152
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1481099- 501010
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30914