Miksi vihervassuille ei kelpaa oman kansan etu? Että oma kansa laitettaisiin kaikessa etusijalle.
Oman kansan etu
16
106
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä ennallistaminen on uusin oire tästä.
- Anonyymi
Se ei edes auta ilmastoa yhtään. Sensijaan se aiheuttaa valtavasti työttömiä maahan lisää jonkun ilmastoöyhötyksen takia. Ilmasto on muuttunut aina ja tulee muuttumaan oli ihmisiä tai ei.
- Anonyymi
Mitä se perusjuntti oikein sekoilee? Tuo on vain sinun idiotismi mutuasi.
- Anonyymi
Ei ole. Mikään ei todista siitä että vihervassut laittaisivat oman kansan edun ykköseksi. Oman kansan etu-ajattelu on vahingollista erään demarin mukaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole. Mikään ei todista siitä että vihervassut laittaisivat oman kansan edun ykköseksi. Oman kansan etu-ajattelu on vahingollista erään demarin mukaan.
Laita yksikin asia jossa he olisivat toimineet Suomen hyväksi. Nato ei kelpaa sillä he tekevät sen pakon edessä oman kannatuksensa romahdusta pelätessään, elleivät olisi kääntyneet hampaat irvessä naton kannalle noin näennäisesti. Toinen syy jonka vuoksi he naton puoleen kääntyivät, on että jos ryssä miehittää maan, silloin vihervassujen unelma kommunistisesta eurostoliitosta ei toteudu. Suomen kansallisvaltiomallim puolesta he eivät natoa kannata. He vihaa kansallisvaltiotamme.
- Anonyymi
Elämässään epäonnistuneita. Kun elämässä ei ole mitään muuta kun istua muutaman samanlaisen kanssa mannerheimintiellä niin ei muillakaan saa olla mitään, saati kivaa.
- Anonyymi
kiva lapsuus ja katkerina pitääb yrittää kostaa
- Anonyymi
Nämä vihervassut ovat usein rikkaiden kokkareiden jälkeläisiä. Koska heillä on tylsä elämä, he alkavat vihervassuiksi ja rupeavat rillaamaan. Elämä heillä ollut liian hyvää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nämä vihervassut ovat usein rikkaiden kokkareiden jälkeläisiä. Koska heillä on tylsä elämä, he alkavat vihervassuiksi ja rupeavat rillaamaan. Elämä heillä ollut liian hyvää.
Rillaaminen on siis yhtäkuin rissaaminen, reistaaminen, räyhääminen, riidan haastaminen jne.
Joku ei tiedä tuota sanaa välttämättä.
- Anonyymi
Vihreät vihaa kansoja, he haluavat globaalin maailmanjärjestyksen. Vihreän mielestä suomalaisten pitää kärsiä, koska Somaliassa sekoillaan, he ovat Marxin uuden ihmislajin kannalla eli sosiaalifasisteja.
- Anonyymi
Koska nykyinen wokevasuri vihaa valkoisia ja "valkoisuutta" - niistä on tullut hänen uusi luokkavihollisensa intersektionaaliaatteessansa.
- Anonyymi
Tuo intersektionaalisuus on erittäin rasistinen oppi. Ne jotka rasismista eniten vouhkaa eli vihervassut, ne siihen eniten syyllistyy.
- Anonyymi
Keskusta-puolue on Vihreiden apupuolue. Siitä tämä kaikki lähtee.
- Anonyymi
Lähimmät apupuolueet ovat Vasemmistoliitto ja Rkp ja tietyiltä osin myös Demarit.
- Anonyymi
Kokeile laittaa Jumala etusijalle
https://www.raamattuavautuu.fi/- Anonyymi
Sano se vihervassuille ateisteille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla5201608- 641176
- 61872
- 62871
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,18847Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101776- 76751
- 30707
- 63695
Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai49691