On se kumma kun kaikki saadaan sössittyä

Anonyymi-ap

Jurvassa oli toimiva jätehuolto mutta se ei päättäjille kelvannut. Nyt kukaan ei tiedä kuka jätteet kuskaa vuodenvaihteen jälkeen. Itse tulen viemään omat jätteeni kaupungintalon pihalle jos roskis ei tyhjene ajallaan.

Toisaalta voiko mitään kovin järkevää odottaa porukalta jonka suurin saavutus on neliskanttinen liikenneympyrä.

10

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juu kunhan tulkinnanvaraiset lakipykälät täyttyvät niin kaikki hyvin, se on ihan sivuseikka onko systeemi ollut toimiva tai ei

    • Anonyymi

      Kyllä se järjestyy. Vanha kuljettava taho vain halusi tehdä tinkiä katkeruuttaan Etapille. Nyt on hyvä sitten uhriutua lisää.

      • Anonyymi

        kaupungin hallituksen johdossa on osaava jurvalaista omaan taskuun työntäjää


    • Anonyymi

      Paskahousu

      • Anonyymi

        suomen kalleinta kakkakuljetusta


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        suomen kalleinta kakkakuljetusta

        onko m.,ki jussi vetänyt kakka rahat kunnalta välistä


    • Anonyymi

      Ette näemmä vielä tiedä seinäjokisten toimintatapoja

      • Anonyymi

        kaikki omaan taskuun


    • Anonyymi

      Ihmetyttää moinen kantakurikkalaistakin... Nyt Jurvalaiset pistäkää kapina pystyyn ja tuokaa itte viikon jätteet keskelle viinatietä vanhan rajan kohtaan kasalle yhtenä yönä! Eiköhän mee terveiset perille..

    • Anonyymi

      Tänään 12.1.2023 ei vielä minkäänlaista edes tiedotetta aiheesta, mitkä ovat vaihtoehdot ja miten toimitaan. Paikallislehdessä juttua aiheesta minkä vahingossa sain korviini koska en ole paikallislehden tilaaja. Ei hinnastoja, eikä selkeää tietoa. Hauska juttu, jos nyt olen homman oikein tajunnut niin toiminta kurikan alueella oli tarkoitus yhtenäistää ja lopputulos on sitten tämä...yksittäistaloudet kilpailuttavat itse valiten kahdesta yrityksestä (ei tietoa onko useampia). Täydet pinnat asioitten "uudelleenjärjestelyn" alullepanijalle :D. Miltä tuntuu? onko tavoite saavutettu? Oliko vuosien mittaisen väännön lopputulos toivotun mukainen ja asiakastyytyväisyys taattu miten hyvin jurvan alueella. Klassikkoainesta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      24
      5172
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4607
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      103
      1392
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1350
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1220
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1104
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      21
      1014
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      885
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      833
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      799
    Aihe