Ripustin jouluvalot naapuritontin rajalle ja naapuri alkoi haastaa riitaa. En kuulema saa laittaa vilkkuvia valoja siihen. Valot omalla tontillani.
Vastaukset 8
- Anonyymi
Vilkkuvien jouluvalojen laittajat pitäisi aina teloittaa.
- Anonyymi
Hyvä että joku ymmärtää. Ukrainan rajalle oli niitä laitettu kans. Siksi erikoisoperaatio "sammuttakaa jouluvalot"
- Anonyymi
Virhe oli ripustaa jouluvalot. Ne kun pitää laittaa roikkumaan. Sama homma verhojen kanssa. Kartiinit roikkuvat akkunoissa. Laita vaan lisää valoja rajalle, voihan ne laittaa alemmaksi niin ei häikäise naapureita.
- Anonyymi
Ripustaminen on tekemistä ja roikkuminen jo ripustetun esineen olomuoto !!!
- Anonyymi
No jos se naapurin sisätilat vaikuttavat siltäkuin istuisi diskossa niin ymmärrän hyvin. Minustakin vilkkuvat valot pitäisi kieltää..
- Anonyymi
no näinhän se on, rajalle ei saa laittaa mitään, väh 60 senttiä omalle puolelle.
- Anonyymi
65 cm ovat omalla puolen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6071561Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44847Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl478728Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll12681- 44624
- 40590
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin29548Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510- 29498
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE160484