Ripustin jouluvalot naapuritontin rajalle ja naapuri alkoi haastaa riitaa. En kuulema saa laittaa vilkkuvia valoja siihen. Valot omalla tontillani.
En minä ymmärrä.
7
77
Vastaukset
- Anonyymi
Vilkkuvien jouluvalojen laittajat pitäisi aina teloittaa.
- Anonyymi
Hyvä että joku ymmärtää. Ukrainan rajalle oli niitä laitettu kans. Siksi erikoisoperaatio "sammuttakaa jouluvalot"
- Anonyymi
Virhe oli ripustaa jouluvalot. Ne kun pitää laittaa roikkumaan. Sama homma verhojen kanssa. Kartiinit roikkuvat akkunoissa. Laita vaan lisää valoja rajalle, voihan ne laittaa alemmaksi niin ei häikäise naapureita.
- Anonyymi
Ripustaminen on tekemistä ja roikkuminen jo ripustetun esineen olomuoto !!!
- Anonyymi
No jos se naapurin sisätilat vaikuttavat siltäkuin istuisi diskossa niin ymmärrän hyvin. Minustakin vilkkuvat valot pitäisi kieltää..
- Anonyymi
no näinhän se on, rajalle ei saa laittaa mitään, väh 60 senttiä omalle puolelle.
- Anonyymi
65 cm ovat omalla puolen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1012198
- 1751467
- 1711343
Sara ja Pyry eronneet?
Pitääkö huhu paikkansa, tietääkö kukaan?Joku kertoi, että olivat tapelleet rajusti Emma gaalan jälkeen ja sen jälkeen Sara poisti Instatililtään kaikk671342Ikävintä on kokea
Kun toinen lähestyy niin sitä itse vetäytyy. Sitten kun itse lähestyy niin toinen vetäytyy. Vähänkuin magneetit jotka hylkivät toisiaan ja sitä ei ede811159Unelmoitko asunnosta lämpimässä? Haluaisitko muuttaa Suomesta esim. Espanjaan?
Kiinnostaisiko sinua muuttaa pois Suomesta lämpimään? Jos kiinnostaisi, niin muuttaisitko vain talviajaksi vai koko vuodeksi ja millaisia kriteerejä s77900Miksi ihmiset ilkeilevät toisilleen anonyymisti?
Ikuisuusaihe, tavallaan, mutta jäin tuota pohtimaan männä yönä. Miksi pitää olla ilkeä mm. palstalla anonyymisti? Miksei voi vain todeta, että olen er159808Millaisista tuoksuista miehet pitää?
Tuli tuosta yhdestä aloituksesta mieleen tälläinen. Eli millainen tuoksu saa miehet sekaisin? Onko se karkkikaupan tuoksu, kukkainen tuoksu,mausteinen97782Sen takia sanoin sen
Että et ottaisi itseesi kun ei ole tarkoitus sinua loukata. Me vain heijastellaan toistemme kipukohtia ja se tuntuu ikävälle.100757