vähintään 6-8% ylöspäin. Vaihtoehtoina on että inflaatio karkaa ja superlama iskee eurooppaan, valitkaa olkaa hyvä kun kerran niin tahdoitte Eurovaluuttaan vajokit.
Korot tulevat nousemaan vielä
4
52
Vastaukset
- Anonyymi
Suomi saa kenkää Eurozoonista.
- Anonyymi
Suomen politiikka on nykymenossa kertakaikkisesti niin päätöntä monella eri tasolla, että välillä kuvittelisi että elämme idiokratiassa. Eli idioottien johtamassa maailmassa, jossa järjenkäytöstä rangaistaan eri tavoin.
Pääministeri jonka tärkein työnkuva tuntuu olevan instagram, viihdeohjelmat, bilettäminen, aineet, poseeraus, muotivaatteet ja luksusmatkustelu. Joka monen mielestä on erinomaisesti hoidettua pääministerin tointa. Ja presidenttikin tulee Natoon liittymistä mediagalluppien tukemana, kuulematta kansan mielipidettä. Suomi haastaa avoimesti riitaa Venäjän kanssa, kuvitellen että Nato pelastaa tai suomalaiset toistavat sotien ihmeet ja lyö luun kurkkuun Venäjälle. Kansa on niin hukassa että oikein pahaa tekee. Ei tästä kuulkaas naarmuitta selvitä. Kysymys on kuinka syviä ne tulevat olemaan. - Anonyymi
Siinä on kohta loisivat monikersaiset lapsiperheet vonkumassa lisää lapsilisiä joka kuukausi...kortsutkin on kyllä jo keksitty..
- Anonyymi
talous hyppii milloin inflaatio nyt korot milloin löytyy tasapaino,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342724Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2612307Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221413- 1151082
- 971040
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041013Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13932Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55828Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50771Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.277752