Ääripersun atakki
Anonyymi-ap
16232
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ja missä tuossa jutussa sanotaan että kyseessä on persu? Mikä hitto teitä ilmeisesti vasemmistolaisia vaivaa? Kaikki on niin persua, asuvat päässänne kellon ympäri.
Vastenmielinen olet, vahvistaa mielikuvaa millainen henkilö näiden sairaiden kirjoitusten takana on. Ja että tutkimusten mukaan vasemmistolaisilla jopa 50 % on jonkinasteinen mielisairaus.
Persu jauhaa vihervassareista vuorokauden ympäri ja saa itkupotkuraivarin jos persujen touhuja arvostellaan. Kaksinaamaista persuilua.
Perussuomalaisten varapuheenjohtaja ja eurovaaliehdokas Laura Huhtasaari osallistui uuden ryhmän hengennostatustilaisuuteen lauantaina Milanossa. ”Perussuomalaiset haluaa ottaa kädestä samalla tavalla ajattelevia liikkeitä ja puskea eteenpäin todellisia muutoksia rakkaassa kotimaanosassamme”, Huhtasaari totesi puheessaan tilaisuudessa.
Keskustan kansanedustaja **Mikko Kärnän** mukaan perussuomalaiset on luisumassa samaan suuntaan avoimesti putinististen puolueiden kanssa ja pitää tilannetta huolestuttavana.
Perussuomalaisten Venäjää mielistelevät tuoreet puheet panevat kysymään, onko puolue menossa Putinin johtaman Venäjän syliin, pohtii politiikan erikoistoimittaja Timo Haapala.
PERUSSUOMALAISTEN johtavilta poliitikoilta on viime päivinä kuultu niin paljon Venäjä-myönteisiä lausuntoja, että se on herättänyt jo puolueen kannattajienkin keskuudessa ihmetteleviä kysymyksiä:
Onko Ps hypännyt Vladimir Putinin kelkkaan?
Epäilyksiä ovat herättäneet viime päivinä erityisesti kahden perussuomalaisten näkyvän kansanedustajan Tom Packalénin ja Juho Eerolan puheet.
Kun niiden päälle lisätään Laura Huhtasaaren Putinia koskevat näkemykset, voi puhua jo Huhtasaaren–Eerolan–Packalénin Venäjää myötäilevästä linjasta.
Kommentti: Perussuomalaiset hyppäsi Putinin kelkkaan – jopa Karjalan menetys näyttäytyy hyvänä asiana
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005632649.html
Miksi valehtelet, muuhun et taida pystyä?
Näkeekö punikki tuossa jutussa jotain mainintaa persuista? Minä en nää.
Olisiko syytä pikkasen varoa puheitaan, joku voi ottaa ne todesta, ja se ei tiedä hyvää?
Rikosilmoitus avauksesta niin avaaja pääsee kertomaan todistusaineistonsa, ei niitä näkemiään saa salassa pitää.
Silminnäkijän havainto: persu tärisi kaikenaikaa.
Sitä se syyllisyys teettää
Silmättömän näkijän havainto; vasendemari paleli uimahousuissaan, taas kerran.
voi herran jumala sentään. Joulunaika, ihmisillLoä rauha maassa ja täälä vassarit on taas persujen kimpussa. Yhtä tolloja ku se entinen tiedustelu-upseeri joka oli omasta mielestään hauska kun kirjoitti twitterissä pommin kylkeen että terveisiä karin perheeltä. Siis Jouluna , sitäkö se Jeesus tällekin äijälle opetti . Rakastakaa toisianne niin tämä kirkonpolttajakin olisi ollut terve.
No hei, aivan kun teidän tekemisessä jokin kristillinen lähimmäisenrakkaus pääsisi loistamaan.
Persut on sikoja ja siksi niistä voi näin Jouluna kirjoittaa krsitillisen tuomitsevasti.
ääri perssu otti mallia natseista jotka polttivat ihmisiä kirkkoihin balttian maissa
Kommarit on aina olleet, kirkkoja vastaan.