Kauppa oli auki.
Juomaksi otettiin alemaitoa.
Syömästä mukaan lähtivät:
- chili
- herkkusienet
- jauheliha
Muut tarvikkeet:
- lanka
- neulat
- napit
Saattoi siinä jotakin muutakin olla, mutta ei niin tarkkaan muista.
Yleishavaintona tilanteesta voidaan esittää:
Maitoja oli kaupassa todella vähän. Voisiko olla, että maitopula kolkuttelisi ovella? Maitoa oli vain yksi laatikollinen ja muutama alemaito. Toisin maidokkeita ja muita keinotekoisia maitoja oli, mutta ne ovat jo sitten kalliita. Eikä tainnut olla edes niitä lämpimän säilytyksen maitoja, jotka sitten avattuna on laitettava kylmään.
Kaupan aikaa
3
144
Vastaukset
- Anonyymi
Se mikä unohtui oli, että vaatteiden pesuainetta hankittiin kahta eri sortimenttiä.
Ja, että vaatetuspuolen kehitystarpeet koskevat yhtä kappaletta alastomuuden peittäviä ja kylmyyttä torjuvia pitkiä aluskalsareita.
Mitä tuntemuksia nämä eteen tulleet asiat teissä herättivät? Onhan kuitenkin kyse köyhyydestä, joka lisääntyy kaikilla mittareilla mitattuna kaikkialla valtakunnassa.- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17682276b
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Sitä, että vähitellen tavarat alkaa loppua kaupoista. Olen jo huomannut pakkausten pienenemisen, tavaraa pakkauksessa on vähemmän kuin ennen. Tai ovat pienmpiä.
Esim kivikylän nakit, nehän oli puolta lyhyempiä kuin jotkut toiset.
Leipärasvoja on rasioissa vähemmän, kun tiristävät 10g pakkaus, niin voittoa tulee.
Samoin ne maidot, Vettä lisätty ym sotkua, joten oikeaa ainetta ei ole kohta kuin väri.
Senkin voi korvata kalkkivedellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks655726Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.283946Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää813520- 1132946
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri652450Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu411821Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel721442Mikä ihmeen v&v megastore?
Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.11368En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131345Miksi kastetaan luterilaisia ?
Tiesitkö että helluntailaiset ja jehovantodistajat kastavat luterilaisia saadaksen uusia maksavia jäseniä ? Tätä hellunt1801081