Kremlin eliitti viettää pröystäilevää elämää

https://navalny.com/p/6631/

Uusi paljastus: Kun Ukrainassa soditaan, Kremlin eliitti viettää pröystäilevää elämää
Korruptionvastaisen säätiön tuorein selvitys perustuu vuodettuihin sähköposteihin, joista paljastuu virkamieseliitin pöyhkeä elämäntapa.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009284600.html

Itkekää trollit!
12112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Yllätys, samaan aikaan kun superlampaat sotii.

Äänestä

Kansansmurhaajat pröystäilee no onko yllätys kun kyse on venäläisistä kansanmurhaajista? Tuskin kukaan odotti että surisivat edes omia 100 000 kuolutta kansnamurhaaja venäläistä ehei ne oli näille eliitiille vain ilmasia tyhmiä orjakansalasia joiden kuolema ei hetkuata venjän eliittiä varsinkin tyhmiä on lähetää lisää samaan tahtiin kun edellisiä kuolee.

Äänestä

Tuo on tuttua jo Neuvostoliiton ajoilta!

Silloin kansa eli kurjuudessa ja Johto eli pröystäilevästi!

Neuvostoliiton aikaan vangit tekivät ilmaista pakkotyötä ja pesivät Neuvostoliiton pystyssä!

Äänestä

Putte & Co juhli ja rikastuu. Köyhä kansa kärsii. Niillä ei ole edes kananmunia. . Pulaa on polttoaine pula ja lääkkeet ja wc pyttyjä ja pesukoneita...ym.. Sellaista on Puten lätissä.. trollit hoj.. kerropas nyt tänne onko teidän palkkaetunanne oleva rehua kaukalosta vielä pysynyt annoxet yhtä suurina ... maittavaa se on koska se sioillekin kerran kelpaa niin mikäpä ettei teillekin.. venäläinen

Äänestä

Kun on kyse venäläisistä...pitää muista että nehän on mongolien ja venäläisten sekajätteen jälkeläisiä vuosisatojen ajan sekaantunutta sekajätettä...niin mikään mikä on meillä Euroopassa Euroopalaisille päivän selvä asia on niille aivan toista... otetaanpa wc pyttyjä joita meillä on joka kodissa,ravintoloissa,töissä ja... Ei ole siellä jokapäiväistä..ei löydy kaupoista kuten meillä.. Mm Pietarissa tänä päivänä on sadoissa kerrostaloissa yhteiset WX t ja suihkut kellareissa.. ja ämpärit kotona jotka tyhjennetään paskakaivoihin.. ja pikkukaupungeissa on yleistä että on PUUVESSAT PIHOILLA,RAVINTOLAN TAKAPIHOILLA, TOIMISTOTALOJEN PIHOILLA,LINJA ATO JA JUNA ASEMILLA.eli mitä meillä oli 1800 luvulla.. trolli hoi...onx teillä sisä WC vai pihalla?? Tämän takia on juuri WC pyttyjä ja pesukoneita tärkeätä varastaa... TOINEN ASIA on sitten että onko niihin vesiputkia,viemäreitä yn...mutta onhan sota saaliina saatua harvoin nähtyä saalista...venäläinen ja venäläisten yhteiskuntaa.. sixi ne on meille kateellisia.. onhan täällä kananmunia...venäläinen hehe hehe venäläinen

Äänestä
  • Taas tätä samaa.

    Äänestä

Ai 112 000 rupulaa on enää vaan 1500 egee!? :D No rupla on nyt sit ilmeisesti arvottomampi kuin arkki vessapaperia? :P

Äänestä
  • On se rupla arvokkaampi.

    Äänestä

Jotenkin tuntuu tutulta tiedotteelta. Suomi ei tosin ole vielä sotimassa, mutta täälläkin herrat narrit ja duunarit juhlii kinkkupöydän ääressä konjakkilasi kourassa ja toisaalla jotkut seisoo ja pelelee leipäjonossa, toivoen saavansa edes kahvipaketin ja lenkkimakkaran joulupöytäänsä.

Äänestä

Vuoden vanha tarina.
Joko bidellä on maastopuku päällä, ja vaipat?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://navalny.com/p/6631/

Uusi paljastus: Kun Ukrainassa soditaan, Kremlin eliitti viettää pröystäilevää elämää
Korruptionvastaisen säätiön tuorein selvitys perustuu vuodettuihin sähköposteihin, joista paljastuu virkamieseliitin pöyhkeä elämäntapa.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009284600.html

Itkekää trollit!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu