Mikä on Suomalaisen Hallituksen perustelu, Suomi ei kerää rahoja Venäjän leskien ja orpojen hyväksi. Keräyksestä voi huolehtia vastuullinen Sumen Venäläinen taho.
Keräys venäläisten sotaorpojen hyväksi
13
62
Vastaukset
- Anonyymi
Rotenbergit ja Hjallis keräävät rahaa niin pal maharottomasti. Tosin ei se raha leskille päädy, mutta hyvään tarkoitukseen eli rikkauden kartuttamiseen kumminkin.
- Anonyymi
Voisin osallistua. Paljonko suunilleen maksaa venäläisen sotaorvon tuottaminen?
Himarssiin mulla ei kyllä ihan rahat riitä.- Anonyymi
Ukrainan hallitukselle voi lähettää suoraan rahaa hyvään tarkoitukseen.
- Anonyymi
Kuinka sairaita suomalaiset ovatkaan. Onko ihme, että hallitus leikkii energian hinnalla ym. kun kaltaisiasi sekopäitä on niin helppo vetää narussa.
- Anonyymi
Jos huolestutaa niin täätä voit hakea rahankeräyslupaa. Hallituksellahan ei taida olla minkäänlaisia keräyksiä.
https://poliisi.fi/rahankeraysluvat - Anonyymi
Kertokaa missä kerätään? Voin antaa oman panokseni kusaisemalla kulhoon.
- Anonyymi
Vanhemmat saanut jo nikkeliä tai lyijyä Ukraina antaa niitä lisää ja parpaari putin pitää huolta orpolapsista.
- Anonyymi
Lesket ja orvot ovat sodan aloittaneiden vastuulla!!!
- Anonyymi
Venäläiset lesket ovat osansa ansainneet. Riemumielin lähettivät miehensä ryöstämään, raiskaamaan, kiduttamaan ja murhaamaan naapurimaan asukkaita. Antoivat vielä ostoslistat mukaan, eli listan ukrainalaisilta ryöstettävistä tavaroista joita toivoivat miestensä tuovan palattuaan.
Venäläiset ovat ihmiskunnan alinta saastaa vailla mitään moraalia. - Anonyymi
En pidä mitenkään mahdottomana, etteikö joku mielenterveysongelmainen vielä tuollaisenkin järjestäisi.
- Anonyymi
Ne on niin valikoivia nuo auttamishaluutkin. Jollain autamisella ei vaan tule pluspisteitä kaala-illoista?
- Anonyymi
Eikös meidän keräysrahat lähetetä yleensä köyhiin Afrikanmaihin?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1594283
- 193151
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1352700- 252298
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.562187Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää191848Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s391695Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?301694Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.581286Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?341151