Itäraja kiinni!

Meille täällä kaakkois-suomessa on syntynyt aikamoinen ongelma venäläisistä.
Milloin ne varastelevat perämoottoreita, milloin jotain muuta.

Eikö tuota itärajaa saa mitenkään kiinni?
3268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kun satojen kaakkois-suomalaisten toimeentulo riippuu Venäläisistä turisteista.

Äänestä
  • riipu ja jos riippuukin, itseppähän ovat huonon elantovalinnan tehneet. Kyllä venäläiset vie paljon enemmän, kuin tuo! Ainoat, mitä tuovat paljon, on huumeet ja huorat. Vievät niin pirusti varastettua tavaraa. Kun lasketaan taseet "itäturismista" jäädään miinukselle aivan käsittämättömän paljon. Emme tarvitse ylimielisiä, pelkkiä ongelmia tuovia venäläisiä.

    Äänestä

Eikö tuo raja nyt sulkeudu kun rajamiehet menee lakkoon...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Lauri T kirjoitti:

Meille täällä kaakkois-suomessa on syntynyt aikamoinen ongelma venäläisistä.
Milloin ne varastelevat perämoottoreita, milloin jotain muuta.

Eikö tuota itärajaa saa mitenkään kiinni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu