Tyhjä ei räjähdä on evoluution perustus. Antura.

Anonyymi-ap

Ajatelkaa tuota outoa väittämää.Ateistien koko oppi perustuu siihen jotta tyhjä olis pamahtanut ja siitä olisi syntynyt koko jättimäinen avaruus biljardeine tähtilöineen 😂
Millähän nuo todistaa moisen materia määrän ilmaantumisen.Ai niinkö ku aikaa antaa tärpeeksi.
No minäkin odotan jotta ferrari ilmaantuu pihaan.
Kohta varmaan puskuri pamahtaa esiin 😆😆johan tässä on ooteltu.

9

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä nyt rieku. He ovat keksineet jo miten vesi on syntynyt. Se on tietenkin käänteinen reaktio sille kuin vedestä tehdään vetyä. Vety on kieppunut eri lämpötiloissa avaruudessa painovoiman vaikuttaen siihen. Selitys on niin pitkä ettei sitä jaksa edes lukea loppuun, mutta niin vai vesi syntyi. Vielä ei ole tietoa montako tiedemiestä on allekirjoittanut teorian.

      Painovoiman välittävää voiman systeemiä ei ole vielä selvitetty eikä pystytty mistään hyödyntämään, mutta ehkä vielä senkin aika koittaa kun tarpeeksi mietitään. Joskin se pystyttäisiin käytännössä kokeilemaan miten se vetovoima oikeasti syntyy, miten melko kova voima välittyy kappaleeseen ilman kautta.

      Joten anta tiedemiesten vielä askarella helpompien asioiden parissa ja paumautetaan vasta sitten maailmankaikkeus alulle.

    • Anonyymi

      No lehmäki lentääpi ku tarpeeks ootellaan.Kato siivet kasvaa selkään.
      Ateistina mikään harha ei oo liikaa 😁

    • Anonyymi

      Mutta toisaalta ei painovoiman mekaniikan tunteminen olisi mikään vähäpätöinen juttu. Sillä tosiaan olisi käyttöä kun sen käyttöalue on laaja. Se vetää kappaleita puoleensa kilometrien päästä ilman näkyvää tai tiedettävää voimaa. Nyt joudumme tekniikassa turvautumaan sähkön mangnetismiin kun haluamme liikuttaa irallaan olevia kappaleita. Ja liikerata on hyvin rajattu sekä materiaalin käyttö.

      Painovoima ei kuitenkaan käytä sitä, koska se vetää puoleensa kaikkia aineita eikä sähköä ole välissä. Kun tiedemiehet äkkäävät sen sekä pystynyt luomaan sen keinotekoisesti, niin se vapauttaa liikkumisen sekä kaiken tekniikan aivan uusiin ulottuvuuksiin. Tai riittäisi kun painovoiman suuntaa vain voisi muuttaa hetkellisesti. Autotkin kulkisivat siten painovoimalla eteen tai taakse eikä se vain vetäisi niitä tautisesti maata vasten.

      Kyllä tiedemiesten kannattaisi nyt todella pinnistää sen eteen eikä vain huhkia jonkin alkuräjähyksen suhteen, joka on jo menetty asia eikä sille enää voi mitään.

    • Anonyymi

      Mitenhä se materia putkahti ja oliko isokin pamaus kun tyhjästä ilmestyi materia joka ei nollina mahdu kuvaruutuun 😁😁
      Mitenkä lie montako kertaa tuollaiseen hulluuteen uskova ihminen on pudotettu lapsena lattiaan pää edellä.
      Meinaa tenaa tarvita kun niin itseään täynnä olevat pikku tiedemiehet ja naiset kirkkain silmin kertoo tosissaan tapahtumaa 😆😆😆😆
      voe helevata 😆😆pikkasen tyhymää porukkoo .

    • Anonyymi

      Painovoimmalla täytyy olla jotain tekemistä atomien kanssa. Ne jotenkin reakoivat kappaleiden kanssa ja se vetovoima syntyy. Mitä suurempi massa, niin sitä enemmän atomit tekevät vetovoimaa. Niissähän on olemassa energiaa ja sitähän painvoima tarvitsee. Ihmistäkin vetää maata kohden kova voima eikä se tietenkään voi syntyä tyhjästä. Eihän mikään synny tyhjästä. Ei varsinkaan liike tai voima.

    • Anonyymi

      Eihän jumalaakaan luotu tyhjästä. Mitä oli ennen jumalan luomista?

      • Anonyymi

        Se ei ole niin olennainen asia eikä vaikuta mihin sillä tavalla kuin painovoiman ratkaisun keksiminen. Sehän ratkaisi koko energiakriisin kun selvittäisimme mekanismin mikä saa vetää kappaleta kohden maapalloa ja voisimme sitä ohjata. Meillä olisi ilmaista engergiaa aivan tuhottomasti käytettävissä. Se paljon olennaisempi asia kuin kysellä huuhaa juttuja.


      • Anonyymi

        Jumala on ikuinen.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      71
      9635
    2. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      138
      8588
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      105
      6739
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      194
      5130
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      173
      4879
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      104
      3643
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      170
      2531
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      70
      2456
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      164
      2363
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      58
      2192
    Aihe