Nuoret naispoliitikot eivät vain tajua!

Anonyymi-ap

Nuorilta naisministereiltä näyttää puuttuvan kokonaan ymmärrys vastuullisen taloudenpidon välttämättömyydestä. Vaikuttaa siltä, että Sanna Marin kätyreineen on häärännyt kuin viimeistä päivää ilman ajatustakaan, että velka on joskus maksettava pois. Suorastaan tyyliin : "Ota rahat ja juokse".
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009287117.html

13

90

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sanaa mieltä kun yriystuita ei ollut mitään apua urpokinnunohti mainita että hallitus on laittanut ulkomaan belaa 8 miljardii yruåiyystukiin
      Ne vois oeriämjakainen ja nayaa kansan käyttöön ostoboimaa korjaamaan

    • Anonyymi

      Toivotaan että hutsut saadaan lopulta sinne minne ne kuuluvat. Nyrkin ja hellan väliin.

      • Anonyymi

        persureppanan epätoivoinen sontapurkaus. Kuvastaa persun idioottimaista minäkuvaa. On tainnut äiti antaa lapsena joka päivä persulle piiskaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        persureppanan epätoivoinen sontapurkaus. Kuvastaa persun idioottimaista minäkuvaa. On tainnut äiti antaa lapsena joka päivä persulle piiskaa.

        Jopa sinua ahdistaa.


    • Anonyymi

      Sannan taktiikka on ottaa velkaa mahdollisimman paljon ja jakaa sitä. Seuraava hallitus kun joutuu leikkaamaan ja saa siitä vihat niskaansa avautuu mahdollisuus valtaan paluulle. Sitten uudestaan.

    • Anonyymi

      Niin että sinun oli ihan pakko mainita hallituksen sukupuoli , ihan kun se olisi määräävä elementti asiassa . Siinä jo näkyy mikä tyyli teikäläisellä on ajatella naisista.
      Kai luulet että päätökset tehdään vaan muutaman ihmisen täyteen panemaan, sillä jokainen päätös käsitellään monen ihmisen toimesta . Joten kunhan opit ensin asian että tasarvo merikitsee sitä ettei ihmisiä lajitella siitä mitä sukupuolta ovat.
      Pitää oppia tietämään ensin miten päätökset tehdään, niin ettei kirjoittele alentavasti naisista , ihan kun miehet muka tekisivät toisia päätöksiä.
      Sitten on. Niin että samat ongelmat ovat tapeetilla joka maassa joten ei ainoastaan. Suomessa , niin että lue hieman alustavasti asioista että tiedät miten ne hoituu, ennenkö syyttelet ketään.

      • Anonyymi

        Sukupuoli näyttelee tässä hyvin merkittävää osaa, joten miksi sitä ei voisi mainita? Sen lisäksi ämmillä ei ole mitään käsitystä tasa-arvosta, teillä on tapana luulla että feminismi ja naisten ylivalta tarkoittaa tasa-arvoa.


    • Anonyymi

      Nykynaiset kuvittelevat, että pillu on jonkinlainen "saavutus".

    • Anonyymi

      Esimerkkinä vastuullisen taloudenpidon ymmärtämisestä on tuo Emma Kari.
      Hänen ideansa talouden kohentamisesta oli se, että perustetaan Afrikkaan mieluiten lentoasemille EU:n ja eritoten Suomen toimistoja joista voi hakea Suomeen oleskelulupia.
      Sitten Finnair voisi lennättää näitä turvaa ja suojelua tarvitsevia tänne Suomeen täyshoitoon ja terveydenhoitomme asiakkaiksi. Hän vielä lisäsi, että jos turvapaikanhakijat eivät mahdu koneeseen, niin voidaan sitten jättää maksavia matkustajia pois ja antaa heidän paikkansa turvapaikanhakijoille. Perusteluna oli se, että maksavilla matkustajilla on varaa mennä hotelliin yöksi.
      Emma vissiin mietti, että tällä saamme Suomen nousuun.

    • Anonyymi

      Mitä voi odottaa jos on pride vanhemmat? Kaaosta ja narsismia.

      • Anonyymi

        Vaalit on nykyään kuin missikisat. Osaamisella ei ole väliä, kunhan vain näyttää hyvältä ja nuorekkaalta.


    • Anonyymi

      "Miljardi ? Mikä se on ? Sekö kuparinen kolikko ?" ihmettelee kassatyttö.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      255
      6533
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      205
      6091
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      29
      5602
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      132
      4869
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      173
      3635
    6. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      131
      3405
    7. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      15
      3235
    8. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      32
      3117
    9. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      293
      2654
    10. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      19
      2552
    Aihe