Nuorilta naisministereiltä näyttää puuttuvan kokonaan ymmärrys vastuullisen taloudenpidon välttämättömyydestä. Vaikuttaa siltä, että Sanna Marin kätyreineen on häärännyt kuin viimeistä päivää ilman ajatustakaan, että velka on joskus maksettava pois. Suorastaan tyyliin : "Ota rahat ja juokse".
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009287117.html
Nuoret naispoliitikot eivät vain tajua!
13
90
Vastaukset
- Anonyymi
Sanaa mieltä kun yriystuita ei ollut mitään apua urpokinnunohti mainita että hallitus on laittanut ulkomaan belaa 8 miljardii yruåiyystukiin
Ne vois oeriämjakainen ja nayaa kansan käyttöön ostoboimaa korjaamaan - Anonyymi
Toivotaan että hutsut saadaan lopulta sinne minne ne kuuluvat. Nyrkin ja hellan väliin.
- Anonyymi
persureppanan epätoivoinen sontapurkaus. Kuvastaa persun idioottimaista minäkuvaa. On tainnut äiti antaa lapsena joka päivä persulle piiskaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
persureppanan epätoivoinen sontapurkaus. Kuvastaa persun idioottimaista minäkuvaa. On tainnut äiti antaa lapsena joka päivä persulle piiskaa.
Jopa sinua ahdistaa.
- Anonyymi
Sannan taktiikka on ottaa velkaa mahdollisimman paljon ja jakaa sitä. Seuraava hallitus kun joutuu leikkaamaan ja saa siitä vihat niskaansa avautuu mahdollisuus valtaan paluulle. Sitten uudestaan.
- Anonyymi
Niin että sinun oli ihan pakko mainita hallituksen sukupuoli , ihan kun se olisi määräävä elementti asiassa . Siinä jo näkyy mikä tyyli teikäläisellä on ajatella naisista.
Kai luulet että päätökset tehdään vaan muutaman ihmisen täyteen panemaan, sillä jokainen päätös käsitellään monen ihmisen toimesta . Joten kunhan opit ensin asian että tasarvo merikitsee sitä ettei ihmisiä lajitella siitä mitä sukupuolta ovat.
Pitää oppia tietämään ensin miten päätökset tehdään, niin ettei kirjoittele alentavasti naisista , ihan kun miehet muka tekisivät toisia päätöksiä.
Sitten on. Niin että samat ongelmat ovat tapeetilla joka maassa joten ei ainoastaan. Suomessa , niin että lue hieman alustavasti asioista että tiedät miten ne hoituu, ennenkö syyttelet ketään.- Anonyymi
Sukupuoli näyttelee tässä hyvin merkittävää osaa, joten miksi sitä ei voisi mainita? Sen lisäksi ämmillä ei ole mitään käsitystä tasa-arvosta, teillä on tapana luulla että feminismi ja naisten ylivalta tarkoittaa tasa-arvoa.
- Anonyymi
Nykynaiset kuvittelevat, että pillu on jonkinlainen "saavutus".
- Anonyymi
Esimerkkinä vastuullisen taloudenpidon ymmärtämisestä on tuo Emma Kari.
Hänen ideansa talouden kohentamisesta oli se, että perustetaan Afrikkaan mieluiten lentoasemille EU:n ja eritoten Suomen toimistoja joista voi hakea Suomeen oleskelulupia.
Sitten Finnair voisi lennättää näitä turvaa ja suojelua tarvitsevia tänne Suomeen täyshoitoon ja terveydenhoitomme asiakkaiksi. Hän vielä lisäsi, että jos turvapaikanhakijat eivät mahdu koneeseen, niin voidaan sitten jättää maksavia matkustajia pois ja antaa heidän paikkansa turvapaikanhakijoille. Perusteluna oli se, että maksavilla matkustajilla on varaa mennä hotelliin yöksi.
Emma vissiin mietti, että tällä saamme Suomen nousuun. - Anonyymi
Mitä voi odottaa jos on pride vanhemmat? Kaaosta ja narsismia.
- Anonyymi
Vaalit on nykyään kuin missikisat. Osaamisella ei ole väliä, kunhan vain näyttää hyvältä ja nuorekkaalta.
- Anonyymi
"Miljardi ? Mikä se on ? Sekö kuparinen kolikko ?" ihmettelee kassatyttö.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀2556533Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis2056091Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai295602Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1324869Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main1733635Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1313405Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi153235HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok323117Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa
Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja2932654Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan192552