Ruotsin maahanmuuttajaghettojen koulujen arki - pelkkää kaaosta

Anonyymi-ap

Expressenin artikkeli kertoo karusta todellisuudesta, naisopettajia huo**tellaan, brutaali väkivalta on arkipäivää.

"– Itse olen kieltäytynyt käyttämästä suojaliivejä, mutta jopa jotkut vanhemmat tulevat vanhempainiltoihin suojaliiveihin pukeutuneena, opettaja kertoo.

– Oppilaat sanovat minulle, että olen likainen. He tarkoittavat tällä likaisuudella sitä, että olen valkoinen ja kristitty. ”Älä koske minuun, olet likainen." (Tämä siis paljastaa, että kyse on muslimioppilaista, mutta niitähän ghettojen koulut on täynnä)

Opettaja kertoo edelleen, että monilla oppilailla ei ole minkäänlaista impulssikontrollia ja he ns. loukkaantuvat erittäin helposti. (Loukkaantumisessa on kyse kunniakulttuurin piiriin kuuluvien miesten ns. respektistä.) Opettaja kertoo kuinka jotkut oppilaat ovat selvittäneet hänen asuinpaikkansa ja tulleet pimputtelemaan ovikelloa, koska ovat loukkaantuneet verisesti esimerkiksi sen takia, että opettaja on korjannut väärän vastauksen.

Ruotsin valtamediatkin alkaa vähitellen kertoa totuuksia mamuongelmista.

26

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vihreää unelmaa kun luodaan veronmaksajille rasitteita lisää.Tätähän vihreät ajavat suomessa takaa.Ääni vihreälle on ääni syövälle.

      • Anonyymi

        Ja etenkin demarit. Hehän tuon Ruotsin sisällissodan takana ovat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja etenkin demarit. Hehän tuon Ruotsin sisällissodan takana ovat.

        He ovat tosiaan pääsyllisiä.


      • Anonyymi

        Vihreät haluaa anarkiaa.


    • Anonyymi

      Muslimeita vaivaa sisäsiittoisuus johtuen serkkuavioliitoista, tuo impulssikontrollin puute on siitä yksi merkki.

      • Anonyymi

        Mutta hys hys.


      • Anonyymi

        Asiasta pitäisi puhua.


      • Anonyymi

        Varsinainen ongelma on kuitenkin vihervassarit, hehän haluavat Suomen täyteen noita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Varsinainen ongelma on kuitenkin vihervassarit, hehän haluavat Suomen täyteen noita.

        Totta sekin.


    • Anonyymi

      Muuttumaton islam!Ei ole vaikeaa ymmärtää mitä se tarkoittaa länsimaisessa sivityneessä demokratiassa!Yhtälö on mahdoton!

      • Anonyymi

        Islaminarvoja ei voi yhdistää länsimaisiin arvoihin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Islaminarvoja ei voi yhdistää länsimaisiin arvoihin.

        Aika sujuvasti tietyt kristilliset piirit ovat yhdistäneet islamin arvot homoista kristinuskon arvoiksi kun ovat täysin identtiset ne näkemykset.


    • Anonyymi

      Ja punavihreät aikoi kotouttavansa tuommosta lössiä.
      Miten punavihreät meni noin niinkuin omasta mielestänne?

      • Anonyymi

        Razmuspässit hyvin hiljaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Razmuspässit hyvin hiljaa.

        Ovat masentuneita.


      • Anonyymi

        Muslimit kun ei kotoudu.


    • Anonyymi

      – Yksi oppilas esimerkiksi seurasi minua koulun jälkeen iltaisin. Poika sanoi, että varohan vain ja sellaista. Kerran tulin kotiin kun kotini oven takana oli nuorukaisia ja he yrittivät mennä oveni läpi. Sitten kerran tuli puolen sataa tekstiviestiä, jossa uhkailtiin, joissakin viesteissä oli minusta salaa otettuja kuvia. Sävy oli selvä: kannattaa varoa, nainen kertoo ja jatkaa:

      – En varsinaisesti pelkää, mutta onhan se hieman epämielyttävää. Lisäksi henkilökunnan keskuudessa tiedetään ketkä oppilaat ovat vaarallisia ja keiden perheet ja suvut ovat vaarallisia.

      • Anonyymi

        Luulis vaihtavan koulua.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Luulis vaihtavan koulua.

        Niinpä.


      • Anonyymi

        Hulluja nuo ruotsalaiset. Lässyn lässyn. Onhan Saksa onnistunut elämään muslimien kanssa. Kysyisivät neuvoa.


    • Anonyymi

      Mukavia, iloisia peli- ja ruokailuhetkiä. Selvästi pitää lisätä rahoitusta ja resursseja, että saataisiin nämä monikulttuuriset moniosaajat paremmin kotiutettua.
      Sitä paitsi syyllinen on aina kantaruotsalainen, koska rasismi ja eriarvoisuus, näin sanoisi Suomen sisäministeri, kun kysyttäisiin syytä näihin maahanmuuttajataustaisten tekemiin häiriöihin.

    • Anonyymi

      Tuhottu perssilmälä. Katto kassisten ja pitkätossujen aika on ohitse.

    • Anonyymi

      Niska p3r3otteella ulos maasta.

    • Anonyymi

      Tuon niistä muslimeista saa.

    • Anonyymi

      Itsepä ovat päästäneet tilanteen luisumaan käsistä. Kovat rapsut vain vanhemmile, jos lapsi pullikoi. Ennen opettaja paukutti järkeä oppilaitten päähän karttakepillä. Jotain vastaavaa tarvitaan yhä, tai lapset kasvavat ilman tapoja ja aikuisten kunnioitusta. Tai kylmä karkoitus, jos ei tavat ja asenteet parane. Kotoa ne opitaan.

    • Anonyymi

      Kuuluuko islam muka sivistysvaltioon?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4852
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3962
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3870
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1386
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1354
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      170
      1343
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1259
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1145
    Aihe