Latu kevyenliikenteen väylällä

Anonyymi-ap

Muutaman vuoden Hangossa nyt asuneena olen ihmetellyt tapaa joka talvi vetää hiihtolatu siihen kevyenliikenteen väylälle joka on se hiekkatien pätkä onko sen nyt Hemming Elfingin tie tai jotain sinnepäin,mutta tulee siihen pyörätielle ulos Printal/tehdasta ennen.Vieressähän kulkee vanha ratapohja eikö se riittäisi ladulle.

1

1101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä huoli sinäkin täällä jo vuosia asuneena pitäs tietää ettei täällä kauaa toi hiihtokausi kestä. Justiinsa kun saa ladut tehtyä ni tulee suojakeli ja ne sulaa pois aika pian. Kyllä täällä varmasti vaihtoehtoisia reittejä löytyy jottei sun ulkoilu siihen latuun kaadu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      62
      1942
    2. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      14
      1742
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      135
      1283
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      134
      1187
    5. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      110
      965
    6. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      83
      817
    7. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      169
      780
    8. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      173
      755
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      422
      684
    10. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      592
    Aihe