Toimilupampee7ava heti
TURVALLISUUSALAN yritys Avarn Security kertoo päättäneensä pahoinpitelyistä epäiltyjen järjestyksenvalvojien työsuhteet.
Itä-Uudenmaan poliisi epäilee kuutta järjestyksenvalvojaa työaikana tehdystä väkivallasta.
Epäillyt rikokset ovat tapahtuneet pääradan lähettyvillä Helsingissä, Espoossa ja Vantaalla. Poliisin mukaan tekoja yhdistää järjestyksenvalvojien toimivallan räikeä ylittäminen sekä uhrien nöyryytys ja alistaminen. Uhreja on esimerkiksi lyöty teleskooppipampulla ja potkittu.
Poliisi vaatii tänään kolmea epäiltyä vangittavaksi Itä-Uudenmaan käräjäoikeudessa.
Toimilupa peruttava heti
17
104
Vastaukset
- Anonyymi
Pitäisi pahoinpidellä ne vartijat. PAHASTI.
- Anonyymi
Ei pidä.
Ovat saaneet asemat rauhoitettua.
Kiitos heille asemien ilta turvallisuudesta.
- Anonyymi
Firman johto on ollut tietoinen käytännöstä jossa vartijat heittää epäillyt autoihin ja ajaa sivummalle jossa pieksii ne .
- Anonyymi
Kyse on siitä että hakkaavatko nämä jengi rikolliset tavallisia ihmisiä,
Vai pitääkö vartiointiyritys heidät kurissa?
- Anonyymi
Eihän vartijat ole tehneet mitää.
- Anonyymi
Pamputettujen öykkäreiden kuvat pitäisi saada nettiin ja julisteisiin asemille.
Ehkä tajuaisivat pysyä poissa häiriköimästä.- Anonyymi
Pamputettavat ja potkittavat öykkärit pitäisi maalata jollain kesto-neonmaalilla.
Erottuisivat kunnolla käyttäytyvistä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pamputettavat ja potkittavat öykkärit pitäisi maalata jollain kesto-neonmaalilla.
Erottuisivat kunnolla käyttäytyvistä.Tollaset persunatsiterrorismia harrastavat vartijat on heti karkotettava suomesta siperiaan persujohtajansa maahan siis- koska ovat uhka kansalliselle turvallisuudelle??
- Anonyymi
Niin ei saa tehdä vaan jengiläisiä pitää ymmärtää ettei epäonnistuneesta ryöstöstä synny traumoja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tollaset persunatsiterrorismia harrastavat vartijat on heti karkotettava suomesta siperiaan persujohtajansa maahan siis- koska ovat uhka kansalliselle turvallisuudelle??
Heille pitää antaa pro Finlandia mitali.
- Anonyymi
Vasurit vaativat järjetyksenvalvonnan lopettamista.
Vapaa öykkäröinti sallittava asemilla ja junissa.- Anonyymi
Ryöstäjät äänestävät useimmiten vassuja.
- Anonyymi
Nuo Avarnilta poispotkitut sankarivartijat tulee ottaa Perussuomalaisen puolueen ehdokaslistalle seuraaviin eduskuntavaaleihin. Loistavan isänmaallisia ja upeita urhoja!
- Anonyymi
Ironia on vaikea laji, mutta kyse on siitä annetaanko jengiytymisen voimistua vai laitetaanko kova kovaa vastaan?
- Anonyymi
Joo kyllä oli noloa touhua kätilöiltä.
- Anonyymi
Kiitos vartiointiliikkeelle siitä että asemilla on ollut turvallista myös ilta-aikaan.
- Anonyymi
Todennäköisesti kyse on asemilla häiriköivistä älykääpiöistä, jotka pelottelevat ja kiusaavat matkustajia. Eihän tästä ole pitkäkään aika, kun Pasilassa vateostoksilla olleet nuoret ryöstettiin. Kommandopipoihin sonnustautuneet raukkamaiset paskiaiset asialla. Jos valta tehdä mitä huvittaa annetaan häiriköille on se haitaksi jokaiselle liikkujalle. Eiköhän olisi aika nostaa otsikoihin ne syyt, miksi näitä nk "uhreja" on kormuutettu, löytyy varmaan aika pätevät perusteet. Nyt joku sanoo, että väkivalta ei auta.. joihinkin ihmisiin ei pusuilla ja pullalla saa kuria ja järjestystä, onko se niin vaikea ymmärtää?!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh673907Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?
Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli813202Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit802985- 962797
Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412544Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla
Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise1822284Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2092252Kerro minulle
Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö662175Rakkaalle J miehelle.
Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.902120Kristinuskossa Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimessä
Jeesuksen kehoitus kastamiseksi Isän ja Pojan ja PH:n nimeen. Matt 28:19: "Menkää siis ja tehkää kaikki kansat minun4022088