USA pelastaa Venäjän

USA pakottaa Venäjän oppitunnille, josta on lopulta Venäjälle valtava hyöty.
1685
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ei naotopöljän pöljyydellä rajaa!

Äänestä
  • TX !.

    Äänestä

Natsismi ja fasismi kitketään venäjältä heille kerrotaan venäjän todellinen historia joka aluksi saa kansan häpeämään ja halveksimaan itseään ja venäläisyyttään siitä parantuminen saattaa ehkä alkaa ja tämä kadotettu sukupolvi muiden joukossa ehkä haluaa tehdä venäjästä lapsilleen ja lasten lapsilleen sellaisen ettei näitä enään käytetä diktatuurin idiootteina ja tahdottomina lampaina se on mahdollista kun kuuntelee ulkomaille paenneita venäläisiä heidän häpeänsä maataan kohtaan on valtaisa .

Jopa venäläinen ikoni ja kaikkien aikojen kansasuosikki ALLA PUGATSOVA kertoo häpeästään ja siitä miten toivoo venäläisten oikeiden patrioottien astuvan esiin ja syrjäyttävän venäjän nykyisen rikollisen hallinnon ja tekevän venäjästä taas maan jota venäläisten ihmisten ei tarvitse hävetä ja pelätä.

3Äänestä
  • MADE IN USA TROLLI

    Äänestä

Taasko pitää Lännen tulla pelastamaan venäjä kun ei se tuhlaajatransu venäjä ikinä opi elämään kunnolla?

Käy kuten 1990-luvulla kun romahtaneen neukkulan väki olivat kuin kurkku suorana ruokaa odottavia linnunpoikasia pesässään jonne Länsi toi ruokaa, työpaikkoja sekä rahaa ja ilmaiseksi auttoi avuttomia venäläisiä käenpoikasia lentämään omin avuin. Kiitoksena lännelle venäjä jatkoi samaa roiston elämäänsä kuin neukkulan aikana.

3Äänestä
  • "Käy kuten 1990-luvulla kun romahtaneen neukkulan väki olivat kuin kurkku suorana ruokaa odottavia linnunpoikasia pesässään ..."

    Ei käy!

    Tällä kertaa ihmiset eivät venäjää auta ja ruoki kyllä nyt saa Vanja tulla omillaan toimeen vaikka puolikansaa nälkään kuolisi en usko että länsi toista kertaa kehitysmaahan apua roudaa ja onvestoi maan talouden nousuun luulen että tälle venäläiselle sukupolvelle tulee lyhyt mutta helvetin pitkältä tuntuva elämä missä ei ilmaisia lounaita ole vaan saatananmoisen työn takana tulee olemaan jokainen leipäkannikka minkä suuhunsa saavat laitettua.

    1Äänestä

Venäläiset juovat itsensä hengiltä.....väki vähenee jatkuvasti hitaasti ja varmasti.
Putin vielä lisäsi reilusti kuolleisuutta....kiltti ja kansasta huolehtiva mies..;-)

1Äänestä
  • Kehitysmaa sai yrittää sivistystä ja vaurautta se ei oikein sovi näemmä primitiiviseen elämäntapaan tottuneelle orjakansalle joten se taantuu takaisin lähtökuoppiinsa.

    1Äänestä

Putin on todellisuudessa ulkomainen agentti. Tehtävänään Venäjän alasajo. Tähän mennessä onnistunut enemmänkin kuin hyvin. Jatkakoon samaan malliin.

Äänestä
  • Siltä vaikuttaa. Vakuuttavaa työtä.

    1Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Siltä vaikuttaa. Vakuuttavaa työtä.

    Ensiluokkaista työtä lisäisin.

    Äänestä

Hyvä USA!

1Äänestä

Voimme luottaa valtioon USA.

Äänestä
  • Vain sinä ja pöljät kamusi? Ei täyspäisrt!

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Vain sinä ja pöljät kamusi? Ei täyspäisrt!

    Hienoa USA ja vapaa maailma !!!

    1Äänestä

Juuri näin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

USA pakottaa Venäjän oppitunnille, josta on lopulta Venäjälle valtava hyöty.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu