Nyt se tuo Saikku nimi tuntuu ihan oikealta nimeltä helpompi lausua .Ei nimi miestä pahenna jos mies ei nimeään.
Kuka lie keksinyt tuon Saikku nimen
34
410
Vastaukset
- Anonyymi
Veikkaan, että kysyjä ihan itse on ollut keksimässä. Nyt hän asiaa tiedustelemalla toivoo saavansa mitalin keksimästään herjasta.
- Anonyymi
Oisko tuo ollu niin viisas,kun kaikki ei edes seuraa niitten meininkiä,kun on omaakin elämää.
- Anonyymi
Hyvä nimi saikulle. Ikäänkuin saikun ruumiillistuma. Saikku Venkula vois olla sivukanavan nimi.
Matti kysyi että millon tekee niinkuin oikeita töitä. Mitä tänään? - Anonyymi
Aloittajan elämäntapa nimi.
- Anonyymi
Onhan sen voinut joku kyläläinen sanataituri kekata.
- Anonyymi
Eiköhän sen Saikun entiset työkaverit keksineet, kun joutuivat työpaikalla tekemään kaikki Saikun hommat, kun Saikku oli koko ajan Saikulla.
- Anonyymi
Luultavasti joku 10 vuotiaan tasolla oleva keksinyt.
Ei nuo nimittelyt aikuisten hommia ole.
Jos aikuinen keksinyt niin taitaa olla vähän yksinkertainen henkilö.- Anonyymi
Tämän päivän kymmen vuotiaat ovat niin fiksuja, että tuollainen on väite on loukkaus lapsia kohtaan.
- Anonyymi
Joulupukin Kuumalle linjalle soittaneet 4-10 vuotiaat lapset olivat sata kertaa älykkäämpiä ja fisumpia kuin Kosulan seiväskankipukille kortteja lähettäneet ällöt aikuiset.
Pthyi! - Anonyymi
Nimi muuttui massiksi kun lopetti rämpimisen toisille ja alkoi yrittäjäksi,hunajata tulloo.
- Anonyymi
Ei saikku oo sen huonompi juttu kun joku mimmi voi olla seikku? Kyllä seikka on saletti.
- Anonyymi
Sitä minä vaan epäilen jotta saikku kertoo kommenttikentällä että hänellä seisoo koko ajan. Näin hänen ei tarvitse purra viagraa.
Kyllä tollanen jatkuva seisiö on terveydelle vaarallinen tila ja hänen olisi hakeuduttava lääkärin vastaanotolle. - Anonyymi
Suikka on toinen kättä otsalle viedessä.
- Anonyymi
Hyvää torstaita!
- Ormo - - Anonyymi
Kumma elävä tuo aloittaja, se käy haukkumassa ihmisiä muidenkin paikkakuntien keskustelupalstoilla, todella itseensä kyllästynynyt tyyppi!
Tämän vaan kerron, itse en aio vastailla tuolle tyypille, vaihtakoon pas..ka juttujaan itsensä kanssa minun puolestani! - Anonyymi
"Sitä minä vaan epäilen jotta saikku kertoo kommenttikentällä että hänellä seisoo koko ajan. Näin hänen ei tarvitse purra viagraa."
Silmä ainakin seisoo päässä kun imee kävennertyä viagra pötkylää naamaan ja kaataa alkoholi luipakkaa kulukkutorveen.
No, ainakin seuraajat jotka elävät tulevat näkemään itäsuomalaisen aikuispojan kehitystarinan. - Anonyymi
Pane sinäkin älä puhu tyhmiä enää.
- Anonyymi
Ei taida onnistua enää
- Anonyymi
Joo ei kylälälsten olis hyvä käydä ulkokylillä haukkumassa ihmisiä. Ei tee hyvää Kosulan matkailutaseelle jos Paskakylän maine leviää ympäriinsä. Nauraavat jos tietäävät että on joku Kosulasta. Saikku on kyllä pilannu kylän maineen pitkäksi aikaa ja tuleville sukupolville riittää korjattavaa. Samaten tota Varistaipaleen pullukkaa ei olis hyvä esitellä ulkonävöltä.
- Anonyymi
"Pane sinäkin älä puhu tyhmiä enää."
Jossakin vaiheessa elämää miehelle on koko elämän tarkoitus paneminen.
"Panemaan paneemaan, kylläpäs taas panettaa."
Panijat ovat ällöimpiä ihmisiä maailmassa koska pään sisällä on vain pelkät pallit kuin sonnimullikoilla.
Panijalle on tärkeintä omien halujen tyydyttäminen.- Anonyymi
Parasta panijalle on mahdollisimman nopea kyvyttömyys panna.
Panokyvyttömyys jos mikä tervehdyttää miehen mielen.
Mihin yleensä miehet joilla ei ole edes ollut kykyä suvun jatkamiseen tarvitsevat panokalua, kusemiseen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Parasta panijalle on mahdollisimman nopea kyvyttömyys panna.
Panokyvyttömyys jos mikä tervehdyttää miehen mielen.
Mihin yleensä miehet joilla ei ole edes ollut kykyä suvun jatkamiseen tarvitsevat panokalua, kusemiseen.Onhan Saikku esittänyt monella videolla kusemista ja pieremistä. Oikeaa evidenssiä panosessiosta ei ole ollut. Muutama mustelma kaulalla ei todista aktista ja penetraatiosta mitään. Kehuskelee vaan saaneensa (rahalla) persettä.
- Anonyymi
Tiedetään, tuo keskustelun aloittaja on just se sama häiriintynyt tyyppi joka kadehtii/haukkuu jatkuvasti ihmisiä erityisesti tubettajia niin Tuusniemi kuin myös muidenkin paikkakuntien keskustelupalstoilla. Paljon on tuon tyypin ällöjä kirjoituksia täälläkin, näköjään sillä ole muuta tekemistä kuin pahuus! Hoitoon pääsy olis ehdottomasti tarpeen tuolla tyypillä, jos ei ole jo sinne sitten päätynyt!
- Anonyymi
Saikku on osuva lempinimi Timolle, joka vedättää suurta joukkoa eri toimijoita ja faneiksi sanottuja ihmisiä Metsäman hahmonsa kautta. Fani-ihmiset haluavat uskoa hömpän. Ja Timo takoo vedättämällä rikkauksia. Mikäs siinä.
Oleellinen osa tätä vedätysskeneä on luoda näkymätön vihollinen, jota fanit voivat vihata sydämensä pohjasta ja antaa myötätuntoa Timolle. Ikänsä kiusatatulle pikku nilviäiselle.
- Anonyymi
Saikku nimi tuli siitä,kun tämä Timo oli puolitoista vuotta Kelan maksamalla sairaspäivärahalla terveenä,väittäen olevansa pöönautissa. Teki tilan töitä ja oli yhtä aktiivinen video tuotannossa kuin nykyisin.Sitä ei normaali ihminen voi hyväksyä,että huijataan näin.Omat videonsa tuolta ajalta kertoo totuuden.Voi itse kukin katsoa tuon saikutuksen.
- Anonyymi
Mitähän mieltä mahtais PeeHoo sairaanhoidon ammattilaisena olla Timon Saikuksi nimittämisestä. Onko moraalit kouhillaan kun sairauslomilla painetaan ansiotyötä perse hiessä.
- Anonyymi
Nimi muuttui massiksi kun firman perusti,hyvä bisnes.
- Anonyymi
Tutkimusten mukaan palkkatöistä pois heittäytyminen vähentää vapaalle heittäyjien terveydenhuollon tarvetta.
-HS-
Varmasti vähentää kun vapaalle heittäytyjän ei tarvitse yhtenään olla saikkua kerjäämässä kun töihin lähtö alkaa vi#######. - Anonyymi
Kun ryhtyy yrittäjäksi voi tienata enemmän kun tekee enemmän videoita tubeen,ahkeruus näkyy tilillä palkitsevasta.
- Anonyymi
Juu, mittee osaa hän? https://www.youtube.com/watch?v=PiPJmNiJTJs&ab_channel=SleepySleepers-Topic
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu taas https://www.youtube.com/watch?v=X3ZXqKZXrcE&t=64s&ab_channel=Mauski2
Vai että kaksi tapaa harrastaa seksiä😂
- Anonyymi
000000
- Anonyymi
Hmmmmmmm
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann3012376Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys161770Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel611438Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2191396- 901342
Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1851175Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1431003TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p20990Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v60983Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak167938