https://www.is.fi/digitoday/art-2000009294317.html
Syrjiikö Applen kello tummaihoisia?
Apple oikeuteen rasistisesta älykellosta
16
51
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllähän tummaihoista on vaikeampi erottaa pimeässä puistossakin
- Anonyymi
Sotaharjoituksissa olevat valkoihoiset sotilaat mustaavat kasvonsa. Eikö Puolustusvoimat toimi rasistisesti ja syrji tummaihoisia ? Pitäisikö Suomen Puolustusvoimat haastaa oikeuteen syrjinnästä ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sotaharjoituksissa olevat valkoihoiset sotilaat mustaavat kasvonsa. Eikö Puolustusvoimat toimi rasistisesti ja syrji tummaihoisia ? Pitäisikö Suomen Puolustusvoimat haastaa oikeuteen syrjinnästä ?
Ei mutta kulttuurin omimisesta pitää.
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17684840M
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Tyypillistä woke kulttuuria. Ongelma on tekninen ei rasistinen. Seuraavaksi aasialaiset haastavat piilolasivalmistajat oikeuteen sillä piilolasit eivät sovi esim kiinalaisten silmiin.
- Anonyymi
Haloo! Ei kannata mainostaa kelloa, joka mittaa happisaturaation, jos se ei toimi kaikilla ihmisryhmillä!! Sellainen "tekninen ongelma" on huijausta.
- Anonyymi
Sairaammaksi vaan menee touhu Yhdysvalloissa. Demokraatit vallassa, joten ei ihme, nuo paikalliset vihervassari demarit
- Anonyymi
Anopersulle saa siis myydä kalliin laitteen, joka ei toimi kuten mainostetaan? HÄH?? Kyse on kuluttajansuojasta!!! Rasismi näköjään tyhmentää. MOT.
- Anonyymi
Ihmiset alkavat piilottelemaan Applen tuotteitaan, koska muuten heidät luokitellaan rasisteiksi.
Samsungilla myhäillään - Anonyymi
Solariumin valmistajat myös oikeuteen.
- Anonyymi
Totta rasistisesti se ruskettaa, ei vaalenna
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Totta rasistisesti se ruskettaa, ei vaalenna
Solarium pitäisi rakentaa siten että sitä voisi myös mustat käyttää.
- Anonyymi
Kelloon pitää vähintäänkin liittää huomautus, ettei se toimi kuin blondeilla.
- Anonyymi
Tuollaiset laitteet on täysiä leluja. Vähintään ne pitäisi henkilökohtaisesti kalibroida mitattua veren happipitoisuutta vastaan.
Se on tietenkin huijausta, jos Apple sanoo, että ihonväri ei vaikuta mittaustarkkuuteen ja se oikeasti vaikuttaa. - Anonyymi
Voi taivas tätä nykymenoa aina on jollain naama norsunv......
- Anonyymi
Normaalia Amerikassa.
Siellä on raskasta olla yrittäjä.
Kissa ei saa olla mikrossa mikron ollessa päällä.
Tätä tasoa oltava ohjeet.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi455513Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2985332Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä724577Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692465Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt481900Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu311858Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont261800Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva161792Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi811735Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y11648