Gigantin keppostelut

Anonyymi-ap

Typeryyksissäni ostin Gigantista imurin, joka hajosi takuuaikana. Kiikutin laitteen Giganttiin huoltoa tai vaihtoa varten.

Useiden viikkojen päästä selvisi, että käsittämättömästi syystä imurin korjaus olisi maksettava itse. He eivät edes määritelleet, mikä laitteessa tarkkaan ottaen oli vialla. Hintaa korjaukselle kuitenkin tulisi lähes uuden laitteen verran.

GIGANTIN TAKUUT OVAT YHTÄ TYHJÄN KANSSA. Olen tästä kuullut juttuja aiemmin, mutta nyt kökkö osui omaan tuulettimeen. Asiassa on se hieno puoli, että en enää koskaa asioi Gigantissa. Mieluummin maksan enemmän rehelliselle firmalle kuin huijareille yhtikäs mitään.

4

330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä oli vika? Pölypussi täynnä? Suodatin tukossa? Imurin putkessa rullakebab?

      Ja mikä oli tuo ”lähes uuden imurin hinta”?
      Joku 30€ tarkastusmaksu?

    • Anonyymi

      Sinua pidetään typeränä ja hyväuskoisena hölmönä. Osoita olevasi täysjärkinen ja laita Gigantti korjaamaan vika veloituksetta. Huollossa tietysti valehdellaan ja vääristeään kaikki tosiasiat ja pelataan aikaa. Tulospalkkaus.

      Jos et osaa olla tiukkana, niin sinua kusetetaan aina.

      • Anonyymi

        Vaikka viranomaiset lähettäisivät yhdessä alan asiantuntijoiden kanssa Gigantin takuuhuoltoon 10 selkeästi takuuaikana rikkoutunutta täysin toimimatonta laitetta, ei Gigantille tulisi mitään seuraamuksia, vaikka takuuhuollon työntekijät valehtelisivat kaikissa tapauksissa ja keksisivät vääristettyjä selityksiä.

        Oikeuden mukaan työntekijät toimivat vain ihan heille annettujen ohjeiden mukaan. Ja kyse olisi vain yksittäisistä tapauksista ja inhimillisistä vikojen väärintulkinnoista. Mitään ei tarvitse korjata tai korvata. Asiakas on aina syyllinen vikaan, sillä hän on käyttänyt laitetta takuuaikana ihan liian paljon.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1865
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1598
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1079
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      934
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      864
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      774
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe