Gigantin keppostelut

Anonyymi-ap

Typeryyksissäni ostin Gigantista imurin, joka hajosi takuuaikana. Kiikutin laitteen Giganttiin huoltoa tai vaihtoa varten.

Useiden viikkojen päästä selvisi, että käsittämättömästi syystä imurin korjaus olisi maksettava itse. He eivät edes määritelleet, mikä laitteessa tarkkaan ottaen oli vialla. Hintaa korjaukselle kuitenkin tulisi lähes uuden laitteen verran.

GIGANTIN TAKUUT OVAT YHTÄ TYHJÄN KANSSA. Olen tästä kuullut juttuja aiemmin, mutta nyt kökkö osui omaan tuulettimeen. Asiassa on se hieno puoli, että en enää koskaa asioi Gigantissa. Mieluummin maksan enemmän rehelliselle firmalle kuin huijareille yhtikäs mitään.

4

303

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä oli vika? Pölypussi täynnä? Suodatin tukossa? Imurin putkessa rullakebab?

      Ja mikä oli tuo ”lähes uuden imurin hinta”?
      Joku 30€ tarkastusmaksu?

    • Anonyymi

      Sinua pidetään typeränä ja hyväuskoisena hölmönä. Osoita olevasi täysjärkinen ja laita Gigantti korjaamaan vika veloituksetta. Huollossa tietysti valehdellaan ja vääristeään kaikki tosiasiat ja pelataan aikaa. Tulospalkkaus.

      Jos et osaa olla tiukkana, niin sinua kusetetaan aina.

      • Anonyymi

        Vaikka viranomaiset lähettäisivät yhdessä alan asiantuntijoiden kanssa Gigantin takuuhuoltoon 10 selkeästi takuuaikana rikkoutunutta täysin toimimatonta laitetta, ei Gigantille tulisi mitään seuraamuksia, vaikka takuuhuollon työntekijät valehtelisivat kaikissa tapauksissa ja keksisivät vääristettyjä selityksiä.

        Oikeuden mukaan työntekijät toimivat vain ihan heille annettujen ohjeiden mukaan. Ja kyse olisi vain yksittäisistä tapauksista ja inhimillisistä vikojen väärintulkinnoista. Mitään ei tarvitse korjata tai korvata. Asiakas on aina syyllinen vikaan, sillä hän on käyttänyt laitetta takuuaikana ihan liian paljon.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      137
      6289
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      66
      5211
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3675
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3260
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      107
      2380
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2276
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2008
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1608
    9. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      76
      1118
    10. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      15
      1114
    Aihe