Myönnetäänhän tämäkin foliohattujen jankuttama totuus virallisesti.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/b28479b3-6335-41c1-8312-24257277b705
Venäjällä ei ole mitään hätää, päinvastoin sinne virtaa valtavat määrät rahaa.
Sota ei lopu pakotteilla.
7
125
Vastaukset
- Anonyymi
Samaa sanoo tutkija Ilmari Käihkö. Pitkään piti asiantuntijoiden miettiä asiaa vaikka uskon heidän tienneen sen kauan sitten mutta eivät uskaltaneet avata suutaan.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009297099.html
Pkotteista ei ole ollut haittaa muuta kuin pakotteiden asettajille itselleen. - Anonyymi
Sota lopetetaan sillä, että kukaan ei anna kummallekaan aseita. Hullut johtajat tapetaan. Eli kuolemantuomio
- Anonyymi
Pakotteet tuhoavan euroopan ja Suomen, ei Venäjää, kyllä sen piti olla tiedossa mutta tässä on takana muuta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pakotteet tuhoavan euroopan ja Suomen, ei Venäjää, kyllä sen piti olla tiedossa mutta tässä on takana muuta.
Niin, ei varmaan haluta että russakaktkin saavat maalaistölleihinsä wc-pytyt.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pakotteet tuhoavan euroopan ja Suomen, ei Venäjää, kyllä sen piti olla tiedossa mutta tässä on takana muuta.
Kerro toki lisää mitä muuta on tässä takana?
- Anonyymi
Venäjällä on jo nyt, puolen vuoden jälkeen todellinen hätä.
Kunhan vielä odotellaan tovi, niin jo alkaa vallankäytön tornit huojumaan Venäjällä. - Anonyymi
Venäjän suorittama kansanmurha ukrainassa loppuu kun putin näin päättää ja vetää joukot pois sitten on toinen vaihtoeto putin jatkaa kansamurhaa kunnes länsimaat päättää sen lopettaa kuteten hitlerin toimet lopetettiin 6 miljonaan murhatun kohdalla putin itse valitsee näistä kahdesta miten käy.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain31811962Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15511099Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2606435Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2295242Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1703700- 1743568
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin522554Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292000Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121844Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi171745