"Tässä on se viesti johon Aragoni reagoi::
"Äärivasemmistolainen anarkisti poltti kirkon
Anonyymi-ap
2022-12-28 15:38:50
Ilmoita
Rautjärvellä. Myös talonsa. Alkaa varmistumaan.
Kommunisteilta tulitikut pois, eipä sekään auttaisi, tulta aina saa.
Täällä palstallakin itseään kehunut anarkistiksi, joka näkyy kulkevan vasemmistolaisten völjyssä. Myös lestaa huutava, jokin ääriaines, joka myös entistä pääministeriä Sipilää maalittaa. Näkyi aiemmin jopa uhkailevan"
Ja näin Aragoni vastasi ensin:
Aragoni
2022-12-28 16:46:23
Anarkismi on oikein ymmärrettynä rauhan, rakkauden ja yhteisöllisyyden kehto. Talon poltti mielenvikainen erakko. Kaikki erakot eivät ole mielenvikaisia, varsinkaan vaarallisia sellaisia. Toivon koko sydämestäni, että sinä kuolet pian pois saastuttamasta saittia ja ympäristöäsi.
Ja kun asian puinti jatkui, Aragoni vastasi näin:
” Seison vastaukseni takana anarkistina, rauhanaktivistina ja humanistina. Niin kastuu murosi kuin niihin pissit. Kaunista ja riemullista vuodenvaihdetta. Älä pure kieleesi, jos ymmärrät :))))))))))))) ”
Ammuin taas kerran yli. Anteeksi että esitin mitä esitin. En todellakaan ole ylpeä tuosta räkäpaakustani. Hyvää Uutta Vuotta sinulle jota loukkasin ja anteeksi.
Tulin nyt pyytämään anteeksi ja tästä on kyse:
8
190
Vastaukset
- Anonyymi
Suotta palstamajurilta anteeksi pyytelet. Tuo vaihtoehtoisten totuuksiensa kertoja ei ole sellaista ansainnut. Sietäisi pikemminkin antaa muille palstalaisille uuden vuoden lupauksensa, että lopettaisi paskapuheet ja pysyisi asialinjalla.
- Anonyymi
Toiset ne uskaltaa myöntää virheensä. Hyvä Martti.
- Anonyymi
Kaikki unohdettu. En edes niin huomannut.
Reilun miehen hommaa kuitenkin johon täällä harvat kykynee.
Siinäkin joku yllyttäjä yrittää sotkea asiaa.
Kiitos. Hyvät uudetvuodet sinnekkin.- Anonyymi
Aragoni kirjoitti:
Kiitos !
Moktar Gubtaa kansalle
- Anonyymi
Oliko Sipin katuun tökännyt lihaton animaliakin anarkisti?
- Anonyymi
"Tuomituita ollahan, eikä aivan suotta,
joko eliniäksi tai kaksitoista vuotta,
se ei oo paljon punikille, MONEN KIRKON POLTTAJILLE,
roistoille riivatuille".
Anteeksi, tämä on ote perustuslaillisten riemumarssista. - Anonyymi
esiintyykö Aragoni somalina toisilla listoilla? lasillinen gubtaa?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1681428
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411019Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38725- 14650
- 37637
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20622Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17573
