Miten on, joko joulukatu on avattu ? Onko kuuset alessa ? Joko pukki heiluu kylillä ? En viitti ite lähteä täältä radan väärältä puolelta kattomaan ennenkun saan varmuuden, että joulu on vauhdissa . On niin saatanan jyrkkä se sillan mäki ja fillarin satula hankaa aanusta pahasti.
Joulu -2022
Anonyymi-ap
1
254
Vastaukset
- Anonyymi
Jul har kommit, ainakin Levatorin metsään ! Vähän myöhässä, mutta parempi sillonkin. Fjalle ,Gunnar och Transu Reidar rallattelee kuusen ympärillä ja kuusen alla on lahjoina vaselinpurkkeja. Eri makuja ja hajuja. Meininki on så helvete kåva, ettei tiedä mihin tumppunsa laittais. Lite kallt är det, mut kun pistää hanurin sheikkaamaan niin kyl lämpö riittää ja öljy / vaseliinilämmitys toimii.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585060
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544562Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224489Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2951680- 821318
- 2281308
- 681275
- 3061005
- 199930
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50820