Venäjä on suunnitellut uuden mobilisaatioaallon 5. tammikuuta

Anonyymi-ap

Puolustusministeriön (MoD) tiedustelutoiminnan pääosaston (MDI) päällikkö Kyrylo Budanov korosti BBC: n haastattelussa, että venäläisillä on valtavia ongelmia sekä jo olemassa olevien yksiköiden henkilöstössä taistelutoimien suurten tappioiden vuoksi että uusien yksiköiden muodostamisessa.

Työelämässä mukana olevana voisin tiivistää että venäläisillä on akuutti työvoimapula eikä rekrytointi toimi toivotulla tavalla.

Lisäksi on havaittavissa että koulutusta ja perehtymistä ei suoriteta kunnolla sekä työkalut ja suojavaatteet ovat ala-arvoisia sekä niitä ei ole riittävästi.

Lisäksi työaikalainsäädäntöä ei noudateta ja palkanmaksu ei toimi mutta miehistö on sen verran promilleissa etteivät osaa puuttua asiaan.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

        ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
        Maailman menoa
        226
        17150
      2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

        Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
        Maailman menoa
        169
        12184
      3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

        "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
        Maailman menoa
        41
        5970
      4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

        Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
        Maailman menoa
        64
        4852
      5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

        Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
        Henkirikokset
        14
        4775
      6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

        ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
        Maailman menoa
        19
        3957
      7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

        Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
        Maailman menoa
        84
        3575
      8. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

        PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
        Maailman menoa
        135
        3004
      9. 258
        1405
      10. Mitä toivot joululahjaksi ja

        mitä antaisit kaivatullesi? 😃
        Ikävä
        85
        1021
      Aihe