Ruskea perävalo

Muista turvaväli!

Miksi nuoret tytöt kulkevat kaduilla niin että ruskea "perävalo"näkyy?Siis housut loppuvat "perävalon"alapuolelle ja paidan helma jää "perävalon" yläpuolelle,seurauksena on katastrofi,ruskea perävalo näkyy kauas eikä se ole mitään lasten katsottavaa,eikä aikuistenkaan.Sitten kun tälläinen perävaloprinsessa kyykistyy esim.kengännauhojaan sitomaan tai jotain pudottaessaan kumartuu...niin on se hirveää katsottavaa!Joskus on jäänyt "perävalo"putsaamatta,ja se on jo liikenneturvallisuuden vuoksi kauheaa.
Tytöt hyvät! Peittäkää "perävalonne"niin koko kaupunkikuva kaunistuu ja liikenneonnettomuudet sekä hajuhaitta vähenee.

9

3568

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ruskeaaukko

      Tykkään ruskeista aukoista
      t.aleks
      ¨'åö.bnhk-

    • poika

      Hei, koko homman ideahan on että, pitää kapinoida, ei ole mitään väliä miksi kapinoidaan, mutta tuo "hajuhaitta" - homma on pikkusen hakusessa ?...Ei, Ei tajua...

      • isonenäinen

        Kyllä pesemäton pikku pillu lemuaa ja viellä enemän se peräreikä. Joko nyt ymmärsitte?


      • Tarkennus

        Käsitit väärin perävalojuttuni,ei kysymyksessä ole hajuhaitta vaan hirvittävä näköhavainto,siis suomeksi:ruokottoman rumat nuorten tyttöjen persereijät kaduilla.Onko sinun mielestäsi kaunista katsella edellä kävelevän tytön persereikää? Onhan niitä vaatetusliikkeissä isompiakin kokoja,ei "pakoputken"eli persereijän suuta tarvitse näytellä kaikille kaduilla kulkeville.Tälläinen on nyt muoti nuorilla tytöillä,naisilla.Kerran kaupungilla kävellessäni tälläinen "pakoputkiprinsessa"oli kyykistynyt kadulle nostamaan jotain pudottamaansa esinettä."pakoputki"näkyi kaikessa karmeudessaan ja lisäksi tämä suolineitö vielä pieraista täräytti niin että karvat olivat suorina ja posahdus kuin kenttähaupitsilla,Varmaan oli purujakin ilmassa siinä tuntumassa. Näin seuraavana yönä painajaisunta Waterloon taistelusta ja kenttähaupitsien räiskeestä ja ilmassa lentelevistä sontakranaatin sirpaleista.
        terv.Waterloon Jermu.


    • SpedePappa

      Katos, poika on keksinyt uuden sanan, sammeko onnitella?

    • Aimo Rapula

      No ei mua ainakaan haittaa!!

    • 534
    • muumeli-mamma

      Sama ilmiö se oli kun katsoin jotain kauniiden ja rohkeiden kaltaista ohjelmaa ohimennen kahvilassa. Keskellä päivää siinä ohjelmassa keikisteltiin iltapuvuissa ja minkämoisissa, puoli vartaloa oli ilman peitettä. Eikö ihmiset tajua, että sekään ei enää ole kaunista tahi aistillista vaan yliampuvaa pornoa.

      Jonkun rohkean pitäisi jo tällekkin kansalle sanoa kuten keisarille sanottiin räätälin tehtyjä vaatteita katseltaessa: tehän olette ihan alasti.

      ja liiallisuus ampuu aina toiselta laidalta ohitse.
      Ei ole se hullu joka tekee ja myy vaan se joka käyttää ja vielä maksaa mansikoita turhuuksista.

    • Myllärikirkko on tutkinut kolme minuuttia, voidaanko kotkon todistetusti väittää olevan kykenevä asialliseen keskusteluun. Asiasta kertoi Myllysanomat.

      Kolmen minuutin urakan tuloksena huuhaalaisia kielletään nyt väittämästä, että kotko on kykenevä asialliseen keskusteluun. Myllysanomien mukaan kiellon rikkojia uhkaa jopa kahden vuoden vankileirirangaistus.

      – Tämä on ilmiselvää viisautta, myllistipuolueen Lapuan edustaja Pave Väyskä sanoi lehdelle.

      – Huuhaa palaa, Kotkon mielenterveys on hajonnut aikaa sitten, matalasti palkatut virkamiehet ovat julkituoneet kiistämättömät kotkon ominaisuudet, hän totesi.

      Myllärikirkon terveysviranomaisten ohjeiden mukaan kotkon kyykyttäminen auttaa välttämään tylsistymistä. Huuhaalaisten suositellaan tekevän vähintään kolme provoa päivässä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      117
      6824
    2. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      46
      4513
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      72
      3672
    4. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      27
      2654
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      28
      2401
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      22
      1886
    7. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      198
      1388
    8. Martinan prinsessahäät peruuntui

      Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      319
      1204
    9. Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona

      Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on
      36
      1011
    10. Pahastuisitko

      Jos tietäisit, että katselen lähes päivittäin kuviasi? Miehelle
      Ikävä
      88
      868
    Aihe