Iso mekko on seksikäs

Anonyymi-ap

En tiedä olenko jotenkin outo tai jotain, mutta välillä kyllästyttää kun tuntuu että nykyään melkein kaikki kuvasto lähinnä kilpailee vaatetuksen vähyydellä. Ja ei siinä mitään, kyllähän heteromies naisvartalon kauneutta osaa arvostaa.

Mutta toisinaan jotenkin kyllästyttää. Ja usein huomaan että omaa silmää miellyttääkin kuvat naisista isoissa mekoissa, siis vaikkapa sellaisissa 1800-lukutyylisissä, tai jopa vanhempiakin suuntauksia edustavat mallit.

Ja toki sellaisistakin kuvia löytyy, etenkin sellaisia harrastuksenaan tekevien naisten toimesta on ladattu nettiin kuvia ja videoita vaikka kuinka... Mutta se materiaali on enemmän tarkoitettu ompeluharrastajille, eikä siinä mitään ihailtava harrastus sekin. Ja aivan varmasti vaativaa tehdä jotain niinkin mutkikasta kuin sen ajan vaatetus on. Itseäni kiinnostaisi kuitenkin nähdä kuvastoa, joka keskittyisi arvostamaan niiden mekkojen naisellisuutta eroottisesta näkökulmasta.

Ja jos nyt joku ajatteli vastata jollain tulikivenkatkuisella feministisellä julistuksella siitä miten korsetit ovat saatanasta, voi säästää nappuloitaan. Tiedän että siihen alkuperäiseen aikakauteen kuuluu yhtenä ilmiönä korsettivyötärö, mutta itse näen sen niin että jokseenkin jokaiseen aikakauteen liittyy usein enemmän tai vähemmän epäterveitäkin muotivillityksiä. Olen nähnyt joitain nykyaikaisia kuvia, jopa keskimääräistä runsaammilla vyötärömitoilla ja silti näyttivät aivan upeilta naisilta hienoissa mekoissaan. Että ei minua kannata ainakaan korsettivyötärön ihannoimisesta syyllistää.

2

239

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Satiiniset kiiltävät iltapuvut on parhaita :)

    • Itellä on muutama tuon tyyppinen satiininen vanhojentanssimekko runkkaus käytössä, tuntuu tosi kiihottavalle hyväillä kalua mekon kankaalla ja lopuksi spermojen roiskiminen pitkin mekkoa on todella nautinnollista.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä miehet ovat 40-50v naisista?

      Rehellisesti. Mitä ajattelet kun naiselle tulee ikäää
      Ikävä
      188
      1419
    2. Palstamiittinkiä taas ajattelen

      Niin.. oli tuossa elokuussa Randen kanssa juttua palstamiitistä ensi kesälle. Ajatuksena oli miitti Jyväskylässä, joka
      Sinkut
      181
      790
    3. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      50
      664
    4. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      43
      630
    5. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      28
      623
    6. Työttömille tulossa pakollinen ilmaistyö sanoo kokoomusministeri

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/078a91b0-4bdf-4a7b-9c3b-f3cf2bdd3dae Kokoomus, persut ja kepu laittavat työttömät
      Maailman menoa
      373
      609
    7. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      30
      521
    8. Voi, voi herttinen nainen

      Kun olet ollut niin..... Tyly ja kylmä. Eikö
      Ikävä
      18
      515
    9. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      19
      496
    10. Kyllä siinä oli jotain enemmän

      vaikka moni asia meni pieleen ja mutkille. Oli sähköä välillämme ja siis sinäkin olit kiinnostunut. Mutta kun ne esteet,
      Ikävä
      11
      492
    Aihe