En tiedä olenko jotenkin outo tai jotain, mutta välillä kyllästyttää kun tuntuu että nykyään melkein kaikki kuvasto lähinnä kilpailee vaatetuksen vähyydellä. Ja ei siinä mitään, kyllähän heteromies naisvartalon kauneutta osaa arvostaa.
Mutta toisinaan jotenkin kyllästyttää. Ja usein huomaan että omaa silmää miellyttääkin kuvat naisista isoissa mekoissa, siis vaikkapa sellaisissa 1800-lukutyylisissä, tai jopa vanhempiakin suuntauksia edustavat mallit.
Ja toki sellaisistakin kuvia löytyy, etenkin sellaisia harrastuksenaan tekevien naisten toimesta on ladattu nettiin kuvia ja videoita vaikka kuinka... Mutta se materiaali on enemmän tarkoitettu ompeluharrastajille, eikä siinä mitään ihailtava harrastus sekin. Ja aivan varmasti vaativaa tehdä jotain niinkin mutkikasta kuin sen ajan vaatetus on. Itseäni kiinnostaisi kuitenkin nähdä kuvastoa, joka keskittyisi arvostamaan niiden mekkojen naisellisuutta eroottisesta näkökulmasta.
Ja jos nyt joku ajatteli vastata jollain tulikivenkatkuisella feministisellä julistuksella siitä miten korsetit ovat saatanasta, voi säästää nappuloitaan. Tiedän että siihen alkuperäiseen aikakauteen kuuluu yhtenä ilmiönä korsettivyötärö, mutta itse näen sen niin että jokseenkin jokaiseen aikakauteen liittyy usein enemmän tai vähemmän epäterveitäkin muotivillityksiä. Olen nähnyt joitain nykyaikaisia kuvia, jopa keskimääräistä runsaammilla vyötärömitoilla ja silti näyttivät aivan upeilta naisilta hienoissa mekoissaan. Että ei minua kannata ainakaan korsettivyötärön ihannoimisesta syyllistää.
Iso mekko on seksikäs
Anonyymi-ap
2
239
Vastaukset 2
- Anonyymi
Satiiniset kiiltävät iltapuvut on parhaita :)
Itellä on muutama tuon tyyppinen satiininen vanhojentanssimekko runkkaus käytössä, tuntuu tosi kiihottavalle hyväillä kalua mekon kankaalla ja lopuksi spermojen roiskiminen pitkin mekkoa on todella nautinnollista.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va601691Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661179- 138963
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu15811Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63632- 41608
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa90568- 55567
- 45508
- 47495