eliitin edustajat toimii; uutisissa tulee pelkkää propagandaa ja vihan lietsontaa länttä kohtaan. Toimittaja Vladimir Solovjov manipuloi sairaalloisella maanisuudella vihaa joka päivä tuntitolkulla. Tällä eliitin edustajalla on huvila Italiassa, jonka italialaiset takavarikoivat koska Solovjov laitettiin EU:n pakotelistalle. Italiassa aktivistit näyttivät mitä mieltä ovat venäläisistä ja tuhrivat punaisella värillä huvilaa.
Luepas yle sivuilta juttua miten venäjän..
15
76
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllähän on yleisessä tiedossa venäläisen median valeuutisten ja valehtelun määrä, silti se hämmästyttää yhä kuinka täydellisesti sillä venäläisiä huijataan.
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17687517I
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Putin väitti uud.vuod. puheessaan länsimaiden muka käyttävän Ukrainaa tuhotakseen Venäjän! On se pöyröö äijä!
- Anonyymi
Valehtelun mestari!
- Anonyymi
Hirveetä touhua Venäjällä!!
- Anonyymi
Totuus on olemassa aina nähtävillä.
- Anonyymi
Samaa propagantaa on suomalainen mediakin täynnä, vaikka suunta on päinvastainen.
- Anonyymi
Nyt et tiedä mitä sanot.
- Anonyymi
Olis kiva, jos nämä aloittajat opettelisivat laittamaan linkit näkyviin. Vai onko tää taas joku trolli?
- Anonyymi
Etkö osaa mennä ylen sivulle? Jos et, niin älä hätäänny.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Etkö osaa mennä ylen sivulle? Jos et, niin älä hätäänny.
Putinistit eivät pidä totuudesta.
- Anonyymi
Pitää olla vaihtoehtoja. Jonkun pitää kertoa myös valhe.
- Anonyymi
Italian äärikoikeistoahallitus rakastaa Putinia. Putin ja Mussolini,
sama aate - fasismi. - Anonyymi
Karmea touhua on Venäjällä, oikeesti!
- Anonyymi
Mee sänkysalle piiloon. Niin kyllä se pelkotila siitä helpottaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit495373Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4144660Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483859KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1763275Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142546Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212302Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182168Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1522052- 1251970
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241489