Matteuksen mukaan 12:28
- Mutta jos minä Jumalan Hengen voimalla ajan ulos riivaajia, niin on Jumalan valtakunta tullut teidän tykönne.
Kenelle helluntaipastorille Jumala on antanut voiman (Jumalan Henki) ajaa ulos riivaajahenkiä?
Helluntaihenget eivät ole Jumalan valtakunnasta
17
64
Vastaukset
- Anonyymi
Pastorien lupaamaa helluntailaisten taivas ketkä sinne joutuvat hellareiden kanssa?
- Anonyymi
Hellarit eivät tunne Raamattua ja eikä haluakaan tuntea.
- Anonyymi
Jenkkilahkoilla oikea Raamattu on vain kulissia kirjahyllyssä, (syntyy mielikuva kristityistä)
mutta opit Jenkeillä on ihan muista kirjoista ja tarinoista.
- Anonyymi
Helluntailaiset saavat nyt kuulla totuuksia itsestään, koska ovat homo- ja lapsikastealoituksineen riehuneet riitaa haastaen jo pitemmän aikaa luterilaisuuspalstalla. Olisi helluntailaisilla ollut parempi pitää mölynsä mahassaan, kun alkaa nyt totuus heistä itsestään tulla esille.
- Anonyymi
Luterilainen kristillinen kosto.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luterilainen kristillinen kosto.
Unohdit vauvakasteella demonisointisi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Unohdit vauvakasteella demonisointisi.
En unohtanut. Teitä tietysti rassaa, kun joka päivä keskimäärin kaksikymmentä vauvakastettua eroaaa kirkosta ja vaavikasteen teologinen pohja on kovin hutera.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En unohtanut. Teitä tietysti rassaa, kun joka päivä keskimäärin kaksikymmentä vauvakastettua eroaaa kirkosta ja vaavikasteen teologinen pohja on kovin hutera.
Ja liittyy toiseen lut porukkaan
Kasteen teologinen pohja on Raamatussa - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja liittyy toiseen lut porukkaan
Kasteen teologinen pohja on RaamatussaKaste hyvinkin, muttei vaavikaste.
Mikä se toinen porukka on? Onko ateistien kirkkokin luterilainen? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En unohtanut. Teitä tietysti rassaa, kun joka päivä keskimäärin kaksikymmentä vauvakastettua eroaaa kirkosta ja vaavikasteen teologinen pohja on kovin hutera.
kaksikymmentä... eilen lähti yli tuhat maksajaa... !?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaste hyvinkin, muttei vaavikaste.
Mikä se toinen porukka on? Onko ateistien kirkkokin luterilainen?säätiöläiset ne kerjää testamentteja ellen ihan väärin muista !
- Anonyymi
Kaataja Niilolle tärkeintä oli pitää kirjaa kaadetuista.
Eipä hän ajanut pois ihmisistä saastaisia henkiä.
Jumalakaan ei parantanut koska Kaataja Niilo valehteli.
Oli 100% helluntailainen uudelleen kastettu. - Anonyymi
Ap.t.2:4-6 Biblia (1776) Ja he täytettiin kaikki Pyhällä Hengellä ja rupesivat puhumaan muilla kielillä, senjälkeen kuin Henki antoi heidän puhua. Niin Jerusalemissa asui Juudalaisia, Jumalaa pelkääväisiä miehiä, kaikkinaisista kansasta, joka taivaan alla on. Ja kuin tämä ääni tapahtui, niin kokootui suuri kansan paljous, ja hämmästyivät; sillä kukin kuuli niiden puhuvan omalla kielellänsä.
- Anonyymi
Toivoa vain sopii ettei herjaajien usko horju, vaan se vain kasvaa ja kukoistaa. Jumalattomat eivät siihen tietenkään liity, sillä heille liittyminen ei tarkoittaisi parannusta, vaan hyvän muuttumista pahaksi.
- Anonyymi
Palstan suurin yksittäinen kommenttien ja aloitusten postaaja on luterilais-pakanamessiaaninen ylläpito. Lähes kaikki ylläpidon kautta tulevat viestit ovat täynnä vihapuhetta; solvauksia ja panettelua ja valheellisia väittämiä.
- Anonyymi
Kysymys vauvakastetuille:
Mat12:27 Ja jos minä Beelsebulin voimalla ajan ulos riivaajia, kenenkä voimalla sitten teidän lapsenne ajavat niitä ulos? Niinpä he tulevat olemaan teidän tuomarinne.- Anonyymi
Uudestikastettu haluaa aina vain vauvoja
Eikö sitä hävetä tuoda asiaa yhä uudelleen esille?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1598568Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu994025- 1143902
- 553373
Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint422704Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d23641864- 531864
Yliajo Heinolassa
Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi441813Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras111771Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko201511