Miten luulisitte,

että esim. jenkit tai britit olisivat reagoineet, jos jossakin maassa neonazit olisivat tappaneet ja kiduttaneet n. 14 000 heidän kansalaistaan?
Heitä olisi mm. teippailtu puihin ja sähkötolppiin y.m jäynää....
656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Heitä olisi myös pommitettu ja salamurhattu, mutta myöskin julkisia teloituksia olisi järjestetty.
Neonazit piilottelisivat sitten siviilien selkien takana ja heitä auttaisi vaikkaps pari muuta maata rahallisesti ja myös aseavuin..

Äänestä

Miten britit reagoi,
kun ”aasialainen” raiskausjengi
reuhasi vuosia maassa?

Ja te syleksitte, kun BRITIT HALUSI ULOS UNIONISTA.

Äänestä

No jos jenkit tai britit olisivat suuressa määrin avustaneet omia kansalaisiaan vieraassa maassa sotilaalliseen toimintaan ja aseelliseen yhteenottoon paikallisen väestön kanssa sekä ampuneet siviilimatkustajakoneen alas väittäen sitä muiden tekemäksi niin ei olisi mikään ihme että kyseinen maa koittaisi rauhoittaa tilanteen jotenkin.

Olisivatko jenkit tai britit sitten tässä tilanteessa hyökänneet sotilaallisesti ko. maan koko väestöä vastaan - TUSKIN!

Äänestä

Koska Venäjällä on tuhansia atomiaseita, muun maailman suoranainen ja voimallinen puuttuminen Kremlin neonatsien toimintaan on kovasti ongelmallista. Nytkin sitä joudutaan tekemään varoen ja välillisesti avustamalla Ukrainaa kaikin keinoin ja asettamalla Venäjän neonatseille pakotteita.

Äänestä

Jos todellisuudessa olisi tapahtunut noin, niin ihmiset olisivat muuttaneet kyseisestä maasta pois. Miljoona Venäläistä on muuttanut venäjältä pois, koska eivät pidä maansa kehityksestä. Miksi venäläiset eivät muuttaneet pois Ukrainasta jos heitä tapettiin?!? Sotilaita on kuollut yli satatuhatta, mutta kukaan ei ole ollut heistä huolissaan.

Äänestä
  • Venäjähän rakensi tätä narratiiviia vuosikaudet ja vuonna 2014 aloitti laajamittaiset sotilaalliset "operaatiot" donetskissa ja Luhanskissa kuvitellen "kaikkien" asukkaiden tukevan diktatuuria.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

että esim. jenkit tai britit olisivat reagoineet, jos jossakin maassa neonazit olisivat tappaneet ja kiduttaneet n. 14 000 heidän kansalaistaan?
Heitä olisi mm. teippailtu puihin ja sähkötolppiin y.m jäynää....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu