Miksi voi miksi. Pölösen elokuvia odottaa aina mielenkiinnolla, mutta nyt ei ihan nappaa.
Makuasioista ei voi kiistellä, mutta Franzen pääosassa ei ole ainakaan minusta paras ratkaisu.
On näyttelijöita ja näyttelijöitä. Franzen on aina samanlainen, rooli mikä hyvänsä. Vaatteet vaan vaihtuu.
Markku Pölönen
3
449
Vastaukset
- Anonyymi
Kun katsoo Pölösen ohjaamaa "Koirankynnen leikkaaja" -elokuvaa, niin siinä on aivan erilainen tunnelma kuin Huovisen kirjoittamassa kirjassa. Franzen on siinä loistava.
Harvoin on niin päin, että elokuva on parempi kuin pohjana oleva kirja. Kaikki kunnia Huoviselle, mutta elokuvassa on saatu aikaan se ydin. mikä kirjasta puuttuu.
Kun aikanaan luin kirjan, tuumin, että oli huonoin kirja, jonka olen lukenut.
Elokuvasta tuumin, että on paras elokuva, jonka olen nähnyt (siis kotimainen) - Anonyymi
Pitääpä joku hänen elokuvistaan katsoa. Pidin Ingmar Bergmanin Seitsemännestä sinetistä.
Olen sukua hälle. - Anonyymi00004
Onkos tämä se minä-minä-yksin-itse-ego-käsittämättömän-lahjakas-piirtäjä, joka kuvaa olevansa empaattinen mutta vaikuttaa minäkeskeiseltä?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad1001713- 551123
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4381094- 1701023
- 58801
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän126782- 83730
- 51698
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38675- 57671