En tykkää nyt

🐕💩👎 jo kolmas päivä kun neitiä saa ulkoiluttaa väkisin. Yritin houkutella sitä eteenpäin, että se huomaisi ettei ole mitään pelättävää. Illallakin vain pyörähdettiin lähimmässä kinoksessa. Ei päästy vakituiselle istuinpaikalle asti 🤔

21

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juu sama täällä. Kyllä uudenvuoden raketit ottaa päähän. Mielestäni voisi lopettaa koko rakettimyynnin. Myrkyllistä ja meluisaa, koirat paniikissa, aina ja joka vuosi. 🐕🐩💭🚫⛔🎆🎇

      • Lähipuiston sorsat oli tänään palanneet. Varpusia on vain vähän ja pupusten jälkiä ei näkynyt yhtään. Muutkin kuin kotieläimet säikähtää paukkeesta. Me olis muuten selvitty, mutta uuden vuoden päivälenkillä tuli kaksi kovaa paukkua. Siitä alkoi tuo ulkoilun pelko. Saisivat edes noudattaa niitä sallittuja ilotulitusaikoja.


      • Anonyymi

        Vaihda koira kissaan = profit.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Vaihda koira kissaan = profit.

        Kyllä niissä kissoissakin on paukkuarkoja.


    • Anonyymi

      OI, oi, voimia teille! Kyllä se siitä pikkuhiljaa tokenee.

      • Kiitos! Iltalenkille neiti sentään lähti jo pakottamatta. Heti tarpeiden jälkeen halusi kuitenkin takaisin sisälle ja pelkäsi selvästi.


    • Anonyymi

      Vie se piikille.

      • Sulla on paha asenneongelma.


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Sulla on paha asenneongelma.

        Kun koira tulee tiettyyn ikään, sillä ei toimi mikään ja se vain kärsii. Siis, piikille.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Kun koira tulee tiettyyn ikään, sillä ei toimi mikään ja se vain kärsii. Siis, piikille.

        Eläinlääkäri tietää palstapöllöä paremmin mitä koiralle pitää tehdä.


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Eläinlääkäri tietää palstapöllöä paremmin mitä koiralle pitää tehdä.

        Moi, palstapöllö.

        T. se joka haukkuu, on itse


      • Anonyymi kirjoitti:

        Moi, palstapöllö.

        T. se joka haukkuu, on itse

        Tuon logiikan mukaan olet itse piikin tarpeessa. Sehän oli tässä eka kommentti!


    • Anonyymi

      * kirjainten kirous ja kåsiisi mielenpommi *

    • lounas.ajatus

      Tänään vasta ekan kerran sain koiran ulos pakottamatta. Puistossa se pelkäsi niin, että käytiin vain reunassa. Edistystä kuitenkin tapahtunut.

      • Anonyymi

        On hyvin ymmärrettävää, että koirakin pelkää kaltaisesi tyhmyystiivistymän seurassa 🤡


      • Anonyymi kirjoitti:

        On hyvin ymmärrettävää, että koirakin pelkää kaltaisesi tyhmyystiivistymän seurassa 🤡

        Tuo emoji sopii hyvin kommentoijalle. Pelle kuin pelle. Tosi pelleä nää kommentit kun vertaa tosielämän tapahtumiin 😅


    • Anonyymi

      Jos sinäkin täriset, kuin haavanlehti ja säikähdät jokaista rapinaa, niin ilmankos koira ei luota sinuun johtajana, vaan pelkää liikkua seurassasi.

      • Voi voi! Rasittaa nää bessdervisserit. Sulla ei näytä olevan tietoa rescue koirista. Naapurimaassa mistä se on tänne tullut ammutaan katukoiria, ettei niitä olisi liikaa. Ei ihme jos paukut pelottaa kun emo tai kaveri on vierestä kuollut sen seurauksena. Silloin kun koiran sain oli se viipurilaisen koiratarhan kautta jo ollut suomalaisessa perheessä. Se oli jo silloin säikky, vaikkei mua ollut nähnytkään. Palohälyttimen patterin loppumispärinät huomasin vasta siitä, että neiti oli yöllä tunkenut sänkyyn mun kainaloon turvaan.


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Voi voi! Rasittaa nää bessdervisserit. Sulla ei näytä olevan tietoa rescue koirista. Naapurimaassa mistä se on tänne tullut ammutaan katukoiria, ettei niitä olisi liikaa. Ei ihme jos paukut pelottaa kun emo tai kaveri on vierestä kuollut sen seurauksena. Silloin kun koiran sain oli se viipurilaisen koiratarhan kautta jo ollut suomalaisessa perheessä. Se oli jo silloin säikky, vaikkei mua ollut nähnytkään. Palohälyttimen patterin loppumispärinät huomasin vasta siitä, että neiti oli yöllä tunkenut sänkyyn mun kainaloon turvaan.

        Eli täysurpona tarvitset opaskoiran selvitäksesi arjesta edes jotenkuten ilman jatkuvaa laitoshoitoa 🤣🤣


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      514
      8755
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      145
      6046
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      351
      5077
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      63
      4706
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      96
      4307
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4023
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      181
      3873
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      91
      1818
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      103
      1364
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      939
    Aihe