Kansalainen, Älä lankea Porrrvarin gallup-ansaan vaaleissa sillä jos, se käy sinulle kalliiksi

Anonyymi-ap

Lankeaminen tarkoittaa, että sinulle käy kuten 90-luvun lamassa. Sinä ja muut sopulit olette porrrvarin leikkausten kohteena. Samaa temppua Ne yrittävät ja toteuttavat sen, nytkin, niin tehokas on niiden propagandakoneisto.

Porrrvari näet omistaa kaikki mediat ja gallup-toimistotkin. "Vasureita" näissä toimistoissa ei näy. Ne syöttävät sinulle valhetta, että Kokoomus on suurin ja muut porrrvarit tulevat heti perässä. Näin ne pelkällä manipuloinnilla ja sinua aivopesemällä kaappaavat Sinun hölmöyttäsi vallan kuten tekivät 90-luvullakin ja seuraksena on puhdas porrrvarikomento, peräti 4 vuotta nykyisen kusetuksen jälkeenkin.

LAMA on jo alkanut ja jyllännyt jo 2 vuotta. Porrrvarikoneisto peittelee "demari"-koiran myötäilemänä sitä sinulta "virus" -jallituksella koska velkakuplat on puhjenneet ja odottavat vain maksajia. Sinä olet se potentiaalinen maksaja, sillä porrrvari ryövännyt jo kaikki liikenevät rahat ja jäljellä on vain Velat !!!

Jos ja kun tyhmyyttäsi äänestät porrrvarit jälleen valtaann 90-luvun alun tapaan, varaudu siihen, että kusiaisten jo lupailemat LEIKKAUKSET toteutuvat varmuudella mutta tällä kertaa kerroin on - ei se vanha tuttu 5,94 (hintojennousukurssi) - vaan vähintään kymmnen- jopa 20-kertainen 90-lukuun verrattuna.

Varoitan sinua jo nyt, sopuli, moku ja kuspiä, historiallisesta virheestä vaaleissa, jos lankeat jälleen 90-luvun ansaan; Porrrvarin gallup-propagandaan lankeaminen tietää vain teidän tuhoa !!!

T: haans.sea , luotettava ja varma, ei kusettaja !!

20

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tähän ensin kommenttina Perus-Asiat:

      1) Mediat on tänään oikeisto-YLEä myöten 100%sti porrvarin hallussa, Fakta
      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17308038/kansalainen-muista-kaikki-suomen-mediat-on-porrvarin-hallussa-!-ja-tiedottaminen-on-sen-mukaista-

      Niiden on siis äärimmäisen helppo keskittää "tiedotuksensa" samankaltaiseksi !

      2) Nuo gallup-toimistot on sitä samaa. Voisi sanoa näin, että ensin laitetaan Lopputulos ja sitten laaditaan kyselyraamit, joilla haluttu tulos kusipäiltä irtoaa !
      Kokoomuksen Eero Lehden "Taloustutkimus" on hyvä esimerkki tällaisesta pelurista. Eivätkä ne muutkaan tästä poikkea, Suurta Rahaa nekin paskiaiset tottelevat.

      Hyvä esimerkki meineillään olevasta SUUR-kusetuksesta on SÄHKÖ-jallitus. Kiskurihintoja kynivät taviksilta ja istuva porrvarihallitus laatii "KORVAUKSIA", vain suurituloisille, sehän varmaan olikin teille "uutta" !

      Ja tätä saat takuulla, kunhan vain kevään vaaleissa nasahdat niiden ansaan !!!

      • Anonyymi

        Jep.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jep.

        Lopputilit laulaa, kun porrvarit saa vallan. tänään vielä EK:n äänellä, "työvoimapula" laulaa. mutta vaalien jälkeen on välittömästi, toinen ääni kellossa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lopputilit laulaa, kun porrvarit saa vallan. tänään vielä EK:n äänellä, "työvoimapula" laulaa. mutta vaalien jälkeen on välittömästi, toinen ääni kellossa

        vaalimainos joka kannattaa katsoa;

        https://www.youtube.com/watch?v=gLx-xnBEswo


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lopputilit laulaa, kun porrvarit saa vallan. tänään vielä EK:n äänellä, "työvoimapula" laulaa. mutta vaalien jälkeen on välittömästi, toinen ääni kellossa

        Näinpä.


      • Anonyymi

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Åersu mamuta. kEla raha ja söhkö. Ahna kokoomkaupias nostele hinta sinä maksa.
      Ä nestä sDP

      • Anonyymi

        Kyllä.


      • Anonyymi

        Miten kauan olet asunut Suomessa?.


    • Anonyymi

      Aloittajalle, osaatko kertoa mitkä asiat ovat nyt paremmin kuin 1990 luvulla?
      Tuloerot ja leipäjonot ovat vain kasvaneet viimeisen vuoden aikana enemmän kuin edellisten 10 vuoden aikana.
      Kerro toki että köyhät iloitkoon coolista pääministeristä, onhan hänellä reikäfarkut ja hieno reppu, eikö niin?

      • Anonyymi

        ainoastaan Marin-hallitus sai parannettua kansan asemaa- 20 vuoden kokoomus-hallitusten kurjistamis-politiikan jälkeen.


    • Anonyymi

      Muista, että jos LEIKKAUKSIA tarvitaan, NE tarjoilevat niitä Sinulle, sopuli ja moku, kuspiäkin ! Ja näin käy, jos äänestät kako-kepuli-"demareita", persesutit mukaanlukien.

      Näet ainoa kohde, jossa "kaikki kivet on vielä kääntämättä", löytyy täältä:
      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17635905/tiesitko--100-000lle-rikkaimmalle-jaettiin-perati-50-mrd-euroa-rahaa-viime-verotuksessa-!

      Huomaat, että vielä on, mistä ottaa mutta sitä ennen, sinun on Äänestettävä ja vielä vaativampaa: äänetettävä oikein ! t. haans (en ole ehdokkaana)

    • Anonyymi

      Pistäkää aloitusta jakoon.

    • Anonyymi

      Hyvä vinkki ketjun aloituksessa äänestäjille.

    • Anonyymi

      Oleellista on äänestäjän nyt TIETÄÄ, että haluaako Kokoomus-vetoisen KIKY-kusetuken takaisin, onhan marinin "sosialisti" hallitus vallassa vain siitä syystä, että kansalaiset 4 v sitten halusivat päästä kepulais-sipilöistä, kansan myrkyttäjistä !

    • Anonyymi

      Kokoomuksen "kannatus" näyttäisi porrrvarin itsensäkin mittauksissa sulavan mutta todellisuudessa se EI sula vaan se Ei Koskaa ole ollutkaan 24 prosenttia. Kunhan natstit vain yrittivät HYPETTÄÄ kusipäitä.

      Natsit tietävät, että nk. sopuli-ilmiötä käyttämällä voi saada lisäkannatusta, sillä suomessa on vitusti totaalisia pehmopäitä, jotka äänestävät MUODIN mukaisesti, porrvaria. Mutta saavat itse maksaa siitä tosi kalliisti. !

      "Galluppeja" korjaillaan porrvarin osalta alaspäin, jotta eivät paljastuisi suunnitelmallisesta valehtelusta, siis vedätyksestä.

      Kyllä porrrrvari kusipäiden vedätyksen osaa, siitä ei mitää epäillystä

    • Anonyymi

      Työläisnainen elä anna porvarille viivaa.

    • Anonyymi

      Ainoa mitä sinulle takuulla lupaavat vaalitenttien perusteella on LEIKKAUKSET !

      Siksi se, mitä yksittäinen nupopää lupaa, ei mitään merkitse! Vain puolue ratkaisee.
      Ja ehdokasvalinta sen sisältä !

    • Anonyymi

      luvassa on vain LEIKKAUS-"vaalit", Kuka leikkaa eniten. Ja ketä

      Nooo sopuleita tietenkin, eihän kusettajat iseään tietenkään

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      69
      3048
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2845
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      51
      2085
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1545
    5. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1329
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      5
      1308
    7. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1291
    8. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      13
      1253
    9. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      24
      1222
    10. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      18
      1220
    Aihe