Kiikoisten löytöeläinpalvelu

Anonyymi-ap

Lahjoituksena voi antaa kissanruokaa, eri kaupoissa on kärry, johon voi lahjoitettavat tuotteet jättää. Selvittelyn jälkeen selvisi, että näitä ruokia jaetaan myös vähäosaisille eri tapahtumissa ja ryhmissä. Tatkoittaen, että lahjoittamani kissanruoka, jonka luulen menevän Kiikoisten löytöeläinten hyväksi, voi mennä vähäosaiselle juopolle, joka kinuaa kissanruokaa facebook:n ryhmässä. Missään kaupan kärryssä ei ole mainintaa, että lahjoittamani kissanruoka voi päätyä aivan muualle. Tähän loppui omalta osaltani kissanruokien lahjoittaminen.
Tarkoitusperä on varmasti hyvä, mutta kyllä lahjoittajalle tästä pitäisi olla tieto. Parempi on olla enää lahjoittamatta mihinkään, kun tuntuu ettei ne lahjoitukset mene sinne, minne pitäisi. Onko muita eläinhoitoloita/yhdistyksiä jotka olisivat paikallisia, johon voisi tehdä lahjoituksia?

5

644

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lisään vielä aloitukseen, että arvostan kyllä Kiikoisten löytöeläinpalvelua. Tekevät hyvää työtä, kun pelastavat kissoja, hoitavat ja etsivät uutta kotia. Kyse ei siis ole siitä, että he tekisivät sen työn huonosti, vaan siitä että harhaanjohtavasta lahjoitustavasta.

    • Anonyymi

      Kissoja ruokkimalla ja hyysäämällä niiden lukumäärä ja sitä myöden ongelmat vain kasvavat. Kissojen määrää säädellään ns. lopullisella ratkaisulla.

    • Anonyymi

      Kaupungin eläinviranomaisten puolesta loukutetaan kissoja läpi vuoden luonnosta kiinni. Noista villikissoista ei enää kotikissoja saa tekemälläkään.

      Nopea kaasutus on ainoa lempeä ratkaisu loukuilla kiinni saaduille sadoille kissoille joka vuosi.

      • Anonyymi

        Älkää hyvät ihmiset yllyttäkö ihmisiä kaasuttamaan elollisia olentoja se on rikollinen teko ja hitlerin ihannointia.


      • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5597
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2056
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1707
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      998
    Aihe