autokaupat lempäälässä

Anonyymi-ap

onko lempäälässä yhtään rehellistä autokauppaa?

15

1536

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä oikeat autoliikket on, jobbarit on erikseen.

      • Anonyymi

        Unohdin karvalakkini yhteen Lempääläläiseen autoliikkeeseen. Sen jälkeen se on nähty raveissa ja ruotsin laivalla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Unohdin karvalakkini yhteen Lempääläläiseen autoliikkeeseen. Sen jälkeen se on nähty raveissa ja ruotsin laivalla.

        😂😂😂😂😂😂


      • Anonyymi

        Oikea autoliike?


      • Anonyymi

        🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

        😋 ­­­N­­­y­m­f­­­o­­­m­­a­­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17693826i

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Samaa kysyn. Onko eduskuntavaaliehdokkaista kukaan rehellinen?. Autokauppiaat on samanlaisia kuin entisajan hevoskauppiaat, eli kusetusta kunhan siihen tilaisuus annetaan.

    • Anonyymi

      Ideaparkissa on paljon autoliikkeitä.

      Rinta-Jouppi, Saka, Vaihtoplus. Vaihtoautomaa.

    • Anonyymi

      Kun kysyt niin Lempäälän kaikki autokaupat on rehellisiä, autokauppiaat niissä eivät ole rehellisiä.

      • Anonyymi

        Köyhät ostaa käytetyn auton autokaupasta ja sen hinnassa on liikkeen kate/myyjälle provikka. Samanlaisen auton saa suoraan yksityiseltä huomattavasti edullisemmin kun on rahoitus itseltä eikä liikkeiden tarjoamilta rahoittajilta. Kivaa varmaankin maksaa kuollutta hevosta kun osamaksuvelkaa jäljellä vuoden parin päästä enemmän mikä auton todellinen arvo on silloin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Köyhät ostaa käytetyn auton autokaupasta ja sen hinnassa on liikkeen kate/myyjälle provikka. Samanlaisen auton saa suoraan yksityiseltä huomattavasti edullisemmin kun on rahoitus itseltä eikä liikkeiden tarjoamilta rahoittajilta. Kivaa varmaankin maksaa kuollutta hevosta kun osamaksuvelkaa jäljellä vuoden parin päästä enemmän mikä auton todellinen arvo on silloin.

        Yksityinen lukee Autotallista liikkeitten hinnat ja laittaa oman romunsa siihen haarukkaan, eikä yksityisten välisessä kaupassa ole tuotevastuuta. Liikkeet ovat kuitenkin vastuussa myymästään autosta.


    • Anonyymi

      Juuri teille sopivia kauppoja, aina se mitä te ansaitsette sitä saatte mitä tilaatte,
      aivan oikein juuri sinulle, ole hyvä ja lopeta itku ja valitus, vapaaehtoista käydä kauppaa ja valita missä.
      Siittäs saitte.

    • Anonyymi

      "Köyhät ostaa käytetyn auton autokaupasta ja sen hinnassa on liikkeen kate/myyjälle provikka."

      Oletpas kade ja tyhmä, ala yrittäjäksi ilman katetta, ei kommunistin kannata puuttua mihinkään yritysasioihin, kun et käsitä kuluja jne. mistä näitä kateellisia aina riittää, mieti sitä äläkä jänkytä asiaan josta et mitään käsitä.

    • Anonyymi

      mezzoforte ilmoitus mma-376 ilmoitettu
      >> sivuääni on oikeasti kiertokangen laakeri vika joka tutkittu
      >> korjaamolla edellisen myynti ilmoitukessa lukee laakerivika
      >> ilmoittaja saka oy
      >>nyt ilmoittaja mezzoforte ei mainintaa laakeriviasta
      >> josta olen henkilökohtaisesti ilmoittanut teille täyttää
      >> petoksen tunnus merkit suomen valtion lain mukaan voisitko estää

      • Anonyymi

        Lopeta naukuminen.


      • Anonyymi

        Älä itke,
        korjaa autosi vaan reippaasti,
        ei kuulu autoliikkeelle korjata romuasi,
        paina tämä visusti mieleesi.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      21
      3650
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      30
      3413
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      51
      3383
    4. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      52
      3066
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2859
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      21
      2608
    7. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      114
      2332
    8. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2145
    9. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1737
    10. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      135
      1379
    Aihe