Keskusta on ajanut itsensä hautaan

Saarikolla ollut monta mahdollisuutta aiemmin hajottaa hallitus ja pelastaa puolue...Mutta oma napa ollut tärkein, lasku perästä puolueelle on karmea.
353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Keskusta ja Saarikko ovat hallituksessa ajaneet sitä asiaa jonka äänestäjät ovat heille vaaleissa antaneet.

Toisin on persuihin loikanneiden ex-kepulaisten tilanne, heidän asioita ei kukaan ole ajanut.

Kuten Riikka Purra sanoi, hallituksessa ne asiat hoidetaan eikä oppositiossa. Ex-kepulaiset sai mitä tilasi - ei mitään.

Äänestä

Ei ole. Keskustapuolueessa on ihmisiä, ja vieläpä sivistyneitä.

Äänestä

Ei huolta. Paavo Väyrynen tulee palaamaan vaikka zombiena eduskuntaan ja pyrkimään presidentiksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Saarikolla ollut monta mahdollisuutta aiemmin hajottaa hallitus ja pelastaa puolue...Mutta oma napa ollut tärkein, lasku perästä puolueelle on karmea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu