Hupsista! Palsta paranee koko ajan!

Anonyymi-ap

Hupsista! Palsta paranee koko ajan!


Kovasti positiivinen näkymä, että tää palsta näyttää kehittyvän!

Osataan syödä "sopivissa pöydissä" ja mieluisten kaverien kanssa.

Ensin tämä HENKI ja LS "löysivät toisensa".

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17689574/palsta-parani-hetkessa!---he-quotloysivat-toisensaquot---ketka-

Nyt ne juttelee suloisessa sovussa: samanhenkisinä. https://keskustelu.suomi24.fi/t/17692933/kysymys-irmelille

Nyt ei enää herra HENGEN tarvitse pelätä, että "sudet tulisiva vaanimaan" hänen arvoisan pöytänsä äärelle. Kärkkymään "tähteitä hän tarjoilustaan! Ei tartte pelätä susia ja rottia ja trolleja! HENKI pääsi peloistaan?

2023-01-03 20:33:56 Henki kirjoitti:
• " Ei kyllä tunnu ollenkaan siltä. Päinvastoin, kuljet perässäni kuin vaaniva susi. Kaikki saavat syödäkseen pöydässäni, paitsi kaltaisesi sudet joille ei heitetä edes tähteitä. "

• "Kaikki saavat syödäkseen pöydässäni, paitsi kaltaisesi sudet joille ei heitetä edes tähteitä."

Ei siis pelkoa, että hänen Arvoisasta Tarjoilupöydästään tippuvia tähteitä joutuisi vääriin suihin? (Tosin kaikki eivät ole HENGEN pöydästä tähteitä taikka menuja koskaan syöneet...)

Ja sitten tämä LS, joka valitti: Palsta muuttunut kummaksi? löysi vertaisensa?

• Anonyymi 2023-01-01 21:13:0
"Henki nimimerkille tuleekin annettua kiitosta siitä, että hän mitä luultavimmin on sekä täällä ja livenä, yhtä järkevä ihminen. Eli ei tuo tänne mitään ongelmiaan ja on tasapainoisen oloinen ihmisenä." LS
• " Arvostan Henki nimmarissa esim sitä, että hän suhtautuu minuun asiallisesti...ainakin minua on hyvin kohdellut ja jos joku kirjoittaja on edukseen, niin toki siitä voin antaa hyvää palautetta,.."

On helpottavaa, että kaksi pelkofobioista kärsivää löysivät toisensa. Hengen ei tarvitse pelätä ötököitä, ei susia, ei rottia ei raadonsyöjiä. LS taas voi tietää, että HENKI kohtelee hyvin? Ei pelkoa kyykyttäjistä...


Tätä voi pitää optimaalisena laatumuutoksena? Kukin keskustelee siinä poterossa, jossa haluaa. Ja jos ei jokin "pöytä" näytä vetävältä? Niin menee toiseen. Eikä rupea rähisemään pöydän ääressä, ja heittelemään sammakoita ja sylkeä suustaan pöytään!

Jotkut eivät ymmärrä?

Eräskin naisvihaaja järkkymättömällä arkkivihalla koettaa pommittaa vihaamaansa naiskirjoittajaa.

Kopioi samaa Jaakobin kirjeen paikkaa 10-20-30 kertaa! Koettaa antaa alkeisopetusta Raamatusta iso-iso-iso-äidin taholle, joka kasvattaa jo 4. sukupolvea! Lapsen-lapsen-lapsia! Leikkii jotakin seurakunnan opettajaa, vaikka tää palsta ei ole SEURAKUNTA. On pimeän vihan kahleissa!

Suunta voisi ennakoida parempaa?

Emmehän me ihmiset istu samojen ravintoloiden pöydässään, kun menemme syömään? Kukin valitsee ja silleesti.

On Jumalankin kannalta hyvä, että "vertaiset" löytävät toisensa. Sitähän Paavalikin sanoi, puolueista? 1 Kor 3. luku...

10

297

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toivottavaa olis parempi muutos!

    • Anonyymi

      Se ois hyvä että

    • Anonyymi

      Voi mitä Jaskan jauhantaa! Sinun kirjoituksesi ei palstaa paranna.

      • Anonyymi

        Sitähän se juurikin on. Että aloitus vain kertoo kuinka jotkut alkoi palstaa parantaa. Toiset siis. etkö osaa lukea.


    • Anonyymi

      Herran pöytääkö henki vertaa itseensä omapöytäisyydessään?

      Tuskin henki ymmärtänyt pöytäasiaa muuna kuin maallisena rikkaana herrasväkeen kuuluviin itsensä ylentäneenä johtajana, joka maksaa pientä palkkaa palkollisilleen ravintolassaan, itselle maksaa 20.000e kuussa, kokille 1200e kuussa?

    • Anonyymi

      Ap.t.3:22-23 Biblia (1776) Sillä Moses on tosin isille sanonut: Herra teidän Jumalanne on teille herättävä Prophetan teidän veljistänne, niinkuin minut: kuulkaat häntä kaikissa, mitä hän teille sanoo, Ja pitää tapahtuman, että jokainen sielu, joka ei tätä Prophetaa kuule, pitää hävitettämän pois kansasta. 5Moos.18:15-19

    • Anonyymi

      Mitä ateisti henki täällä kyttää?

    • Anonyymi

      Ap.t.7:37 Biblia: Tämä on se Moses, joka sanoi Israelin lapsille: Herra teidän Jumalanne herättävä teille teidän veljistänne yhden Prophetan, niinkuin minut, joka teidän pitää kuuleman.

      • Anonyymi

        Suomi 24 on osallinen ja suomi 24 harjoittaa järjestelmällistä kiihottamista kansanryhmää vastaan. Suomi 24 on laittomien hallussa ja alusta laittomuuksiin.

        Kiihottaminen kansanryhmää vastaan on puhetta tai kirjoitusta, jonka tarkoitus on halventaa tai pelotella kansanryhmää tai lietsoa väkivaltaista tai syrjivää toimintaa kansanryhmää kohtaan. Yleensä kansanryhmällä tässä yhteydessä tarkoitetaan rodun, etnisen taustan, kansallisuuden, uskonnon, seksuaalisen suuntautumisen tai vammaisuuden määrittämää kansanryhmää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      130
      1393
    2. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      473
      1143
    3. Miesten suusta kuultua

      Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "
      Sinkut
      164
      691
    4. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      49
      607
    5. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      44
      597
    6. Sinkut-palstan suurin valhe

      Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va
      Sinkut
      190
      597
    7. Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"

      Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l
      Kotimaiset julkkisjuorut
      90
      580
    8. Nainen mitä jos kaivattusi olisi biseksuaali

      Loppuisiko kiinnostus
      Ikävä
      72
      547
    9. Haluaisin mies tietää pari juttua

      Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt
      Ikävä
      20
      536
    10. Miten usein

      Vielä siellä muistelet meitä tai minua?
      Ikävä
      40
      527
    Aihe