Suomen pitää myös tulevaisuudessa muistaa Turkin ja Unkarin pelleily Nato asiassa. Maksetaan potut pottuina. Minkä Turkki ja Unkari taakseen jättää he sen toivottavasti edestä vielä löytävät. Tosin meillä on liian mössöä johtaja ainesta.
Turkki & Unkari
14
220
Vastaukset
- Anonyymi
Jokainen Suomalainen ja Ruotsalainen EI matkusta kapiseen Turkkiin. Unkari ei enää ole sukulais kansa.
- Anonyymi
Ukraina on sukulaiskana taistelee Sisulla kuten Suomikin on taistellut..
Unkarin orban Putinin ystävä ja kauhea EUn rahojen varastaja. Erdokani on matkalla diktaattoriksi.. Marin hoitaa tämänkin homma. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ukraina on sukulaiskana taistelee Sisulla kuten Suomikin on taistellut..
Unkarin orban Putinin ystävä ja kauhea EUn rahojen varastaja. Erdokani on matkalla diktaattoriksi.. Marin hoitaa tämänkin homma.Onko se orban joku budha vai.
- Anonyymi
No ei matkusta pitää etsiä hyviä rantoja kuten Kroatiassa on.
- Anonyymi
Nythän Suomi just tota kärsii!
- Anonyymi
No aikanaan Turkin EU jäsenyys saattaa kestää
- Anonyymi
Turkki on ryöstöllä myös Kyproksella ei käy mihinkään unioniin. Ainoa mihin se käy on haaremit.
- Anonyymi
Unkari pelkästään haittana tänäpäivänä,,tullut kirosana Suomelle!
- Anonyymi
Kaisaniemessä on Unkarin omat tilat hotelli ja jotain Kaisan puiston reunassa.
- Anonyymi
Kyllä ne asiat jatkossa tulee vastaan.
Amerikkalainen entinen suurlähettiläs ihmetteli jokin aika sitten miksi Turkki toimii miten toimii koska EU:n ja Turkin yhteistyöasioissa Suomi ja Ruotsi on ollut tähän asti maita jotka ovat olleet Turkin suhteen kaikkein avuliaimpia sovinnollisimpia yhteistyö asioissa EU:n ja Turkin yhteityötä koskevissa asioissa.
Varmasti asiat tulevat vastaan tulevaisuudessa mitä yllättävimmissä asioissa .
Unkari nyt taas on tuollainen olematon köyhä pikku paska tässä asiassa niin kuin muissakin asioissa se on täysin kusessa jatkossa se on varmaa. - Anonyymi
Suomen pitää myös tulevaisuudessa muistaa kuunnella Turkin ja Unkarin huolia HERKÄLLÄ KORVALLA, ettei käy kuin entisille ulko- ja pulustus ministereille. :)
- Anonyymi
Turkki ja Unkari päättävät nyt siitä tuleeko Suomen naton täysiverinen jäsenvaltio.
Suomi ei voi nyt asialle tehdä enää yhtään mitään. Toivottavasti päästään Viher-Vasemmistosta eroon.
He ovat jatkuvasti tukeneet Turkkia ja Unkaria.
Turkki ja Unkari pelaa tätä peliä, niin kauan, kun uskovat Venäjän voittavan, samoin Serbia.- Anonyymi
Katainen, Sarvanmaa ja Tuppurainen ovat suomineet rankasti Unkaria. Unkari kostaa jo nyt näitä puheita.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol5872286Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis4101832Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H221660Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641438JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran191256- 571164
- 1221154
Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti16908Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka13888Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66833