Poliisit, mitä ne on?

Poliisi murtautuu uskovan ihmisen kotiin aamuvarhaisella ovet rikkoen, heittää hänet poliisiautoon ja vie.
Mitään ei henkilö ole tehnyt, eikä hänellä ole rikosrekisteriä. Poliisi ei sanonut miksi he veivät henkilön.
Ei mitään selityksiä ole kyselyistä huolimatta tullut, ei anteeksipyyntöjä, ei korvauksia. Lähes tuhannen euron vahinko.
Lisäksi jättivät talon oven auki talvipakkasella, ovet oli auki kaksi päivää ja sähkölämmitys huusi hoosiannaa kaksi päivää 15 asteen pakkasella.
Onko tämä poliisin toimenkuvaan kuuluvaa?
Poliisin toiminnasta tehtiin valitus, kukaan ei vastannut. Ei poliisihallitus, joka vastaa poliisin toimesta, ei kukaan.
Tämän jälkeen poliisi on pidättänyt henkilöä syyttä tämän tästä. Ilman syytä toki.
Mitään selvitystä ei ole tullut, eikä löydy järjellistä syytä tällaiseen.
Ainoa motiivi mitä mieleen tulee on raukkamainen kosto. Olisiko joku menettänyt ylenemismahdollisuutensa tai jopa virkansa ilmoituksen johdosta, ja rangaistus ei sovi heidän ajatusmaailmaansa.
Kuka tietää.
Mutta jos poliisi toimii näin, kulkee sinisissä lappuhaalareissa leijonankuva kokardissa ja ase vyöllä, niin sanonpa vaan että poliisia on syytä pelätä tässä maassa.
Mitään lainvartijoita he eivät ole, lainvartijat ei riko lakia, eivät valehtele ihmiselle päin naamaa, eikä pidättele syyttömiä ihmisiä.
4897
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 48

Vanhimmat

Missä se on tapahtunut ja milloin?

Äänestä
  • Epäilen vahvasti, että ei missään Suomessa, ainakaan kuvatun laisena. Todisteita kaipaisi.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Epäilen vahvasti, että ei missään Suomessa, ainakaan kuvatun laisena. Todisteita kaipaisi.

    Oletpa naiivi.

    Äänestä

  • Päässä, koko ajan.

    Äänestä

  • Anonyymi00035 kirjoitti:

    Päässä, koko ajan.

    poliisi on pop.

    Äänestä

  • 😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

    🍒 ­N­y­­m­­f­o­m­­­a­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#176962124

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Lääkäreiden joukossa - korkeissakin viroissa - on myös psykopaatteja, jotka kostavat potilaille pitkänkin ajan takaisia tapahtumia, joihin ovat vieläpä itse olleet syyllisiä.

Äänestä

Kostonkierteet näyttäytyy globaaleina. Ja niin käy monille jotka oikeutta harjoittavat.

Äänestä

Uskoviin hyö kaikki ovat, tummiin ja tulisin kumminki.

Äänestä

Vartijat tappoi naisen isossa omenassa. 🥶

Eikö ole ollut puhetta että hitler on noussut valtaan? Eikö ole ollut?

Äänestä
  • Se aate zionismi on ollut vallassa hyvin kauan.

    Äänestä

Ei mitään tolkkua aloituksessa tapahtui vissiin Keniassa

Äänestä

HIENOA,että jälleen yksi kansalainen ja lammas lisää on herännyt todellisuuteen. Liian myöhään toden näköisesti,mutta on herännyt kuitenkin. Ja lakimiestähän ei tietenkään ollut asiassa mukana tai jos olikin, se oli joku hyvävelikerholainen,joka ei ole kiinnostunut kansalaisten vainoamisrikoksista tai ihmisoikeuksista? Syyttäjä ei varmastikaan ottanut kantaa, poliisi teki tutkimatta jättämispäätöksen kollegoiden perseilyistä ja sitä rataa. Näin meillä Fasistisessa Suomessa.

Äänestä
  • Mielenhäiriötä pukkaa.

    Äänestä

Puhutaan samasta poliisipiiristä, joka tuhosi kaiken todistusaineiston Anneli Auerin miehen, sosiaalipsykologi Jukka S. Lahden murhan tapauksessa vuosia sitten.

Äänestä

On piirissä ilmeisesti osattu kautta historian kansalaisten kusettamisen jalo taito.
Turussa Lounaisen Suomen poliisipiirissä oli menneinä vuosina tapetilla kaksi rikostutkinnanjohtajaa, joiden selkeästi maksetut tapaukset olivat esillä ja internetissä kaikkien nähtävillä ja ulottuvilla.
Heitä kohtaan oli kansanryntäys netissä, heidän päätöksensä ja oikeudenmukaisuutensa tutkittavissa tapauksissa oli tasoa korruptio.
Tapauksissa yleensä syytetyt osapuolet, jotka olivat varakkaita ja/tai vaikuttavassa asemassa yhteiskunnassa, voittivat juttunsa, koska tutkinnanjohtaja ei päästänyt juttua niin pitkälle että syytettä olisi voitu nostaa.
Tämä on varmasti vieläkin löydettävissä, vaikkakin kohun noustua netistä katosi yhtäkkiä julkaisuja joissa mainittiin näiden tutkinnanjohtajien nimet.
Toisen nimi oli muistaakseni Markku Kukko.
Muistetaan tapauksesta vuodelta 2012, jossa kansanedustaja James Hirvisaaren avustajan Helena Erosen tekemää rikosilmoitusta Turun Sanomia vastaan tutkinnanjohtaja Markku Kukko ei suostunut ottamaan käsittelyyn.
Eronen syytti Turun Sanomia kunnianloukkauksesta, hänen henkilökohtaisen bioginsa julkaisemisesta Turun Sanomissa ilman lupaa.
Turun Sanomat julkaisi blokikirjoituksen niin että uutisointi oli harhaanjohtavaa ja hänen kunniaansa loukkaavaa.
Tapausta ei tutkittu. Miksihän ei? Kunnianloukkaus on Suomen rikoslaissa luettu rikokseksi.
Turun Sanomat ei ole ihan pieni vaikuttaja yhteiskunnassa.

Äänestä

Juuri näin toimii virkakoneisto Suomessa. Ihmisiä vastaan rikotaan lakia, poliisi rikkoo, syyttäjänvirasto rikkoo, tuomarit ja lakimiehet rikkoo.
Rikkaat rikastuu, johtajiksi valitaan rikostovereita vapaamuurareista.
Poliisi on täynnä tapaus Aarnioita.

Äänestä
  • vaaamuurarien joukkovaino ja suomen RKP-kommunistinen kiinalainen yhteiskunta, jne?

    Espoon Iso Omena kauppakeskus 7.1. täysikuu vapaamuurarien satanistinen pakanallinen uhri-aika?

    Seukritas= vapaamuurareitten?

    Iso Omena= vapaamuurareitten?

    7.1. oli täysikuu eli vapaamurarietten satanismin ihmisuhri-päivä?

    herätkää jo suomalaiset

    EU on vapaamuurareiren , jne...

    koko Suomi paskana ja suomalaiset 2 miljoonaa suomalaista uusköyhää EU-kokoomuksen köyhistämää leipäjonosuomalaista.

    Asiakas oli joukkovainottu kohdehenkilö?

    https://www.facebook.com/groups/1763926883865041/permalink/3380236128900767

    https://keskustelu.kaksplus.fi/threads/taemae-tyttoe-eroaa-nyt-kremlin-suomen-mafiasta-heippa.2462662/

    https://fi-fi.facebook.com/141303519317229/photos/vapaamuurarien-paljastukset-osa-2yleisestivapaamuurarit-esittävät-itsensä-veljes/358634590917453/

    -- aika paljon tuota kokoomus-paska helsinkiä viime aikoina :

    - postinakantaja HESY-hyväksikäyttö uhri tappo?

    -ullanlinna tappo eliitti-psykiatri vaiettu tapaus`

    - joku jengi-velkaperijä tappo?

    - Avarn- hullut riejuneet?

    ja nyt ISO OMENA kauppakeskus tapaus...

    Onko Helsinkiä johtava Helsingin satanistinen illuminaatti-neuvosto mennyt ihan sekasin ?

    https://svalispeaks-wordpress-com.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=fi&_x_tr_hl=fi&_x_tr_pto=sc

    uutiset ei kerro mitään. s24 poistaa viestit

    veikkaus: että etälamautinta tai sähköpamppua jne- käytetty senverran etä akka polla sekasin?-

    vertaa vappukaahari- täysin rauhallinen - kuva katkeaa- sitten huutaa täysillä jumalaa apuun?

    nuo säteilytykset on voitu jopa ampua muualta- sekä akkaan että noihin gorilloihin?

    Mikähän liike oli kyseessä- vaateliike?

    7.1 on vanha pakanajuhla nuutti.

    oliko 5Gt tukiasema vieressä? - 5g ammuttu päihinsä?

    poliisit? ---mukana--joukkokiusannassa?---mm--suomi24?

    https://keskustelu.suomi24.fi/t/17625214/poliisit---mukana--joukkokiusannassa---mm--suomi24

    Hyvävelikorruptioeliitti on lain yläpuolella EU-EK:n ohjeistuksella.

    Miksi olet niin suuren huomion kohteena? Olet erityinen!
    Minusta ei meinaa löytyä edes verikoetuloksia kun käyn niitä kysymässä. Ja aina pitää näyttää henkilöllisyystodistus ja nimeni on sen verran harvinainen että sekin sanotaan usein väärin.

    Kysyin kerran veriryhmääni
    Vastaanotolla
    Ei koneelta löytynyt
    Rauhoiteltiin sitten
    Että ensiavussa saadaan
    Kyllä selville jos on
    Tiukka paikka

    Äänestä

Näyttääpi olevan Kremlin trollit taas asialla.

Yllätys?

No ei.

Äänestä
  • Oletko poliisi?

    Kukaan ei saa kyseenalaistaa sinihaalarin toilailuja…

    Äänestä

  • Saattaahan niitä olla poliiseinakin.

    Äänestä

Tuollaista soopaa sitä sitten seuraa, kun kaiken maailman heitteillä olevat avohoitopotilaat ja muut trollaajat pääsevät tänne esittelemään houreitaan.

Jotain todisteita avauksessa kuvatusta tapahtumasta? Ei yhtään mitään.
Mielikuvitushuuhaasta ei pysty mitään konkreettista esittämään.

Äänestä
  • Aika outoa, kun kehitysuskon kritisoijien jutut leimataan aina hullujen touhuksi. Tulee mieleen CCCP uskovaisten uudelleen koulutus sulkemalla heidät mielisairaalaan ja syöttämään pakolla antopsykootteja terveille ihmisille.

    Äänestä

Missäköhän moinen on mahtanut tapahtua? Anna kun arvaan, ei missään, paitsi sun omissa harhoissasi.

Äänestä
  • trolli

    Äänestä

Niin siis Pietarissako tämä tapahtui? En ihmettele.

Äänestä

Porin poliisi tietenkin asialla, kukas muu.

Äänestä

Vaikea uskoa, mihin viedään yöllä kahdeksi päiväksi. Ainoa milkä tulee mieleen, on mielenterveyspotilaan pakkohoito, Toisaalta kaksi päivää vain pois. Ei sekään sovi.

Itse tiedän MT-potillaan, joka lukkiutui sisään pelkotiloineen ja oli laittanut vielä kettingitkin oven kahvaan ja karmeihin kiinni.
Silloin oli mukana lääkäri ja poliisit, kun oli pelko, että on itselleen vahingoksi. Toki oli myös heitellyt tavaroita rappukäytävään ja huudellut solvauksia naapureille ennen kukkiutumista. Naapurit soitteli omaisille ja nämä eivät päässeet sisälle. Että silleen.

Äänestä
  • Miten mies oli kukkiutunut?

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Miten mies oli kukkiutunut?

    kuulee joskus että päivä saattaa olla kokonaan kadoksissa joltakin...

    Äänestä

  • Anonyymi00040 kirjoitti:

    kuulee joskus että päivä saattaa olla kokonaan kadoksissa joltakin...

    Näin toimii Suomi, kun viranomaiset haluavat vaientaa jonkun.
    Ne käyttää lavastusta ja valheita, leimaavat vastustajansa mielenterveysongelmaiseksi.
    Sitten on helppo ottaa hengiltä toisinajattelijat, tosin putkakuolematkin ovat viime aikoina lisääntyneet huimasti.

    Äänestä

Mitä tuo tähän asiaan liittyy?Minäkin tiedän tapauksen kun ryyppyseurue päätti heittää illan päätteeksi yhden jäsenistään kaivoon pää edellä ja nauroivat päälle.
Parin tunnin päästä ei enää nauranut kukaan kun kaivosta vedenpinnan tasolla pisti yhä esiin vain kaksi kengänpohjaa.
Joten turhaa yrittää kääntää asioita päälaelleen joista ei mitään tiedä.
Poliisi tosin valehtelee sen kun ehtii.

Äänestä
  • hengenvaarallista olla jossain "ryyppyseurueessa"
    tai poistua huonossa kunnossa aamyö jostain kapakasta, tulet hakatuksi

    Äänestä

Missä ihmiset pelkää valtiota on tyrannia.

Äänestä

Poliisia pelkää jopa toimittajat. Juuri oli otsikoissa rikostoimittaja Helsingistä, joka arvosteli poliisin toimintaa, ja oli saanut poliisihallituksesta isolta kiholta uhkauksia.
Siksi poliisin kytköksistä poliittisiin rikollisiin ei uskalleta kirjoittaa reportaaseja, kun poliisien käsissä voi sattua vasikka mitä. Vaikka putkakuolemia.
Me olemme Venäjän kanssa aivan samanlaisia. Ei meidän korruptiopoliisi ole yhtään sen parempi kuin Venäjän vastaava on.

Äänestä

Poliisin tarpeettomasta väkivallasta, kotirynnäköistä, syyttömien pidätyksistä ja vahingoittamisesta olemassa olevat dokumentit, valokuvat tai videokuvat eivät ole riittävä syy poliisia vastaan nostettavaan syytteeseen. Syytettä ei saa koskaan läpi Suomessa.
Ainoa muutos on se että nyt on kansa herännyt ja valistunut, tieto kulkee nopeasti eikä asiat pysy enää salassa. Poliisia ei enää arvosteta eikä kunnioiteta. Heitä pidetään jo yleisesti kansalaisille vahingollisena organisaationa.

Äänestä

Kyllähän se pidätetty tietää miksi on pidätetty. Voi olla vain ettei asian arkaluonteisuuden vuoksi halua kertoa.

Äänestä
  • Mistä tiedät?

    Äänestä

Poliisi, supo, muut tiedustelupaskat - Juuri tuollaista.

Äänestä
  • Jaaha, hinttipoika hereillä.

    Äänestä

Mitä merkitystä tuossa tarinassa on onko uskova vai ei?

Vai halusitko vähän korostusta tarinaasi laittaa...?

Äänestä
  • Uskoo johonkin muuhun kuin polliiiseihin?

    Äänestä

Missä linkki tuohon aloituksen juttuun?

Äänestä
  • Jaaha, linkkipoika hereillä.

    Äänestä

Poliisit on fasisteja, mutta pian on heillä tie pystyssä.
Femakkohallituksen politiikka pitää huolen että Ruotsin malli ottaa jalansijaa Suomesta.
Eipä aikaakaan kun alkaa poliisiautot palamaan ja räjähtelemään, poliisit saavat kohdata väkivaltaa suoraan heihin kohdistettuna.
Syy on yksin viranomaisissa ja Suomen eduskunnassa.
Heidän oma kurittomuutta suosiva ja salliva politiikkansa lyö vasten omia kasvoja, ettenko sanoisi että kusee kintuille.
Se tietää pommeja ja verenvuodatusta.

Äänestä
  • Jaaha, pinkkipoika hereillä.

    Äänestä

Kannattaa ottaa valokuvat vahingoista ja ilmoittaa sekä poliisille että paikallislehdelle tapahtuneesta ja toimittaa niitä kuvia sille lehdelle.

Äänestä

En lukenut enempää kuin tuon kohdan "Uskovan" sitä tai tätä.

Tuo uskovaisuus kun on sellainen savuverho jonka takana rikollisia toimia tehdään käyttäen uskovaisuutta kilpenä. Joka vanki tekeytyy uskovaiseksi jotta pääsisi sen varjolla nopeammin pois.
Rikolliset käyvät huumekauppaa kun "eihän uskovainen" jne.
Varmaan kannabiksen kasvattamoja ja vaikka mitä verhoillaan tuon "uskovaisuuden" suojiin, luullen että se uskovaisuus olisi joku tae ettei poliisi epäile.

Ihan oikein että teeskentelevät teko uskovaiset rikolliset joutuvat käpälälautaan siinä missä kaikki muutkin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Poliisi murtautuu uskovan ihmisen kotiin aamuvarhaisella ovet rikkoen, heittää hänet poliisiautoon ja vie.
Mitään ei henkilö ole tehnyt, eikä hänellä ole rikosrekisteriä. Poliisi ei sanonut miksi he veivät henkilön.
Ei mitään selityksiä ole kyselyistä huolimatta tullut, ei anteeksipyyntöjä, ei korvauksia. Lähes tuhannen euron vahinko.
Lisäksi jättivät talon oven auki talvipakkasella, ovet oli auki kaksi päivää ja sähkölämmitys huusi hoosiannaa kaksi päivää 15 asteen pakkasella.
Onko tämä poliisin toimenkuvaan kuuluvaa?
Poliisin toiminnasta tehtiin valitus, kukaan ei vastannut. Ei poliisihallitus, joka vastaa poliisin toimesta, ei kukaan.
Tämän jälkeen poliisi on pidättänyt henkilöä syyttä tämän tästä. Ilman syytä toki.
Mitään selvitystä ei ole tullut, eikä löydy järjellistä syytä tällaiseen.
Ainoa motiivi mitä mieleen tulee on raukkamainen kosto. Olisiko joku menettänyt ylenemismahdollisuutensa tai jopa virkansa ilmoituksen johdosta, ja rangaistus ei sovi heidän ajatusmaailmaansa.
Kuka tietää.
Mutta jos poliisi toimii näin, kulkee sinisissä lappuhaalareissa leijonankuva kokardissa ja ase vyöllä, niin sanonpa vaan että poliisia on syytä pelätä tässä maassa.
Mitään lainvartijoita he eivät ole, lainvartijat ei riko lakia, eivät valehtele ihmiselle päin naamaa, eikä pidättele syyttömiä ihmisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu