Putin ja ydinaseet

Anonyymi-ap

Putin ja hänen räksyttävät jengiläisensä uhoavat aika-ajoin ydinaseen käyttömahdollisuudesta. Sitä käytetään Putinin mukaan silloin, kun Venäjän "olemassaolo" on uhattuna.
Kuka määrittelee sen tilanteen, kun huomioidaan, että Putin puhuu pelkkä paskaa. Venäjän "olemassaoloa" ei ole uhannut viimeisten vuosikymmenten aikana muut kuin Putin itse.
Putin on onnistunut tavoitteissaan hyvin. Venäläiset kannattavat sotimista ja ovat selkeästi osoittaneet, etteivät kymmentuhannet urhoolliset sankarivainajat hetkauta edes vainajien äitejä, kun "puolustetaan" äitivenäjää.
Onkohan niin, että Venäjän ummehtunut kansa on odottanut "messiastaan", ja Putinin kerrottua heille, että hän se on, niin kansa on valmis mihin tahansa, mitä tuo pienikokoinen judoka käskee?

4

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pienikokoinen napoleon kompleksia sairastava kunnianimikkeen judoka saanut Putler uhoilee muttei ole saanut vielä riittävästi varastettuja pesukoneita yms. jotta voisivat korjata ne kymmenien vuosien aikana ydinohjuksista varastetut ja myydyt komponentit. Siksi ruostuneet siiloissaan ja varmaan räjähtävätkin sinne jos laukaisua yrittäisivät.

      • Sairas se on. Näkee ongelmia ja uhkia siellä sun täällä kun vastaus löytyisi omasta peilistä.


    • Anonyymi

      Vuonna 2025 Putler laukaisee (ensimmäisen) ydinpomminsa. Mitä siitä seuraa, se jää nähtäväksi.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      191
      1980
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      123
      1081
    3. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      113
      1063
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      21
      785
    5. Mitä muistoja teillä on kaivatusta?

      😇
      Ikävä
      58
      776
    6. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      33
      690
    7. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      42
      618
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      175
      574
    9. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      538
    10. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      9
      512
    Aihe