Vaikuttaa siltä, että venäjä-mieliset propagandistit ovat ottaneet tämän sivuston hallintaansa.
Varokaa ihmiset
10
172
Vastaukset
- Anonyymi
Näätkö sinä kummituksia seinällä? Se johtuu vauvakastajien kummipuheista, että vauva todistaa uskostaan.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/useimmalle-ensimmaiset-elinvuodet-ovat-pelkkaa-sumua-taman-takia-et-muista-syntymaasi-tai-ensimmaisia-sanojasi/8602960#gs.mmsybl
Eli kastettavan suun tunnustus on vielä hakusessa.
Kävin tänään kääntymässä Rauhanyhdistyksen tilaisuudessa.
Kun kuuntelin sitä sanojen pyöritystä, huomasin ja hokasin sen ympyrän mitä he pyörittävät vauvavalelun ympärillä. Sen perusteella on turhaa näille selittää uskovien kasteen sanan kirjoitusten muotoa.
Se ei mene, eikä tule menemään perille. Se on kuin kiville puhuisi. Aivopesu on senverran taitavasti vauvakasteen kehään pyöritetty, että vain PYHÄ HENKI voi sen lukon avata. Se on vapaitten suuntien rukouskammion kautta tuotavaa sanomaa Ylimmäisen Papin Hengessä Avaaja: Onneksi ei huolta sillä niiden trollaus on niin läpinäkyvää ettei kenelläkään ole ongelmaa nähdä virheitä jos edes vähän muistaa historiaa :)
- Anonyymi
Venäjätrollit eivät ole enää käytännössä olemassakaan ja olisi vain suuri vitsi jos joku nyt väittäisi että ne voivat vaikuttaa johonkin vaalituloksen tai joku edes vahingossa uskoisi heitä.
- Anonyymi
Näin on.
- Anonyymi
Natottajat luottavat edelleen vain valheisiin.
- Anonyymi
Aloitus sisältää rasistisen ihmisoikeusrikoksen, joka on tietty täysin luonnollista tämän päivän Suomessa sekä valtion nimeä kantavalla foorumilla.
https://ihmisoikeusliitto.fi/ihmisoikeudet/ihmisoikeuksien-julistus/ :
>>1. artikla. Kaikki ihmiset syntyvät vapaina ja tasavertaisina arvoltaan ja oikeuksiltaan. Heille on annettu järki ja omatunto, ja heidän on toimittava toisiaan kohtaan veljeyden hengessä.
2. artikla. Jokainen on oikeutettu kaikkiin tässä julistuksessa esitettyihin oikeuksiin ja vapauksiin ilman minkäänlaista rotuun, väriin, sukupuoleen, kieleen, uskontoon, poliittiseen tai muuhun mielipiteeseen, kansalliseen tai yhteiskunnalliseen alkuperään, omaisuuteen, syntyperään tai muuhun tekijään perustuvaa erotusta.
Mitään erotusta ei myöskään pidä tehdä sen maan tai alueen valtiollisen, hallinnollisen tai kansainvälisen aseman perusteella, johon henkilö kuuluu, olipa tämä alue itsenäinen, huoltohallinnossa, itsehallintoa vailla tai täysivaltaisuudeltaan minkä tahansa muun rajoituksen alainen.<< - Anonyymi
Ei varota. Sori vaan.
- Anonyymi
Luuletteko te edes pystyvänne erottamaan, milloin venäjä-trolli on puhumassa.
Aivan. Venäjätrolleja ei ole olemassakaan. Ne jotka ovat Venäjän puolella ovat sitä aidosti.
😄😄😄😄😄
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011611
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581021Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85912
- 61906
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11780Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t266776Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61722Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342721Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75717