Ikaalinen tarvitsisi ihan ikioman kansanedustajan. Tämä voisi toteutua, jos koko Ikaalinen asettuisi tukemaan ja äänestämään Matti Äijöä. Harkitkaa edes!
Ikaalislaiset! Yhdistytään Matti Äijön taakse
Anonyymi-ap
36171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
ei ole moraaliltaan sovelias kuin kepun ehdokkaaksi ,meriittiä jo toisten
rahojen kähminnästä
Kähmintä ei pidä paikkaansa. Keskustalaisena Matin olisi helppo saada ääniä sekä oikealta että vasemmalta.
kilvakkalan Alku urheiluseuran veteraaneja
mode ei tunne kilvakkalan alku urkkimaseuran historiaa
Mutta Urkin historia puistossa on tullut tutuksi.
olihan mode siinä päällysmiehenä siksi tuntee
Mode hätisteli hoikkalan pois urkin kimpusta.
nyt palstan homo ehdottaa junaa matin taakse, jaksaako veturi vetää homoja
Kaikki on täysin kiinni hoikkalasta.
eiköhän kiinni ole matissa,,, veturissa
Hoikkalan kannattaisi kannattaa aisaa.
hiihtäjä ristomatti hakola etsii netiissä miestä, nyt on matilla kysyntää
Eikös palstalla ole tasan yksi homppeli, vm56?
skitsofreenikko mäki-homolan kampanjat ei onnistu koskaan, urkki tosin
sammui pekan viinaan
Auttaisiko jos urkki alkaisi kampanjoida äijön puolesta?
täs olis kyl järkee.kun katsotaan mihin maakuntiin jaettavat rahat on menny ei ole paljo tänne tullu kun ei ole omaa edustajaa.katsotaanko muita tästä läheltä.esim :parkano saisivat kevyesti oman ehdokkaan läpi mut kateellinen pitäjä.eivät saa ketään kun jos olis muutamasta äänestä kii niin sielä ajatellaan ettei sitä ny sinne voi päästää .äänestämpä jotain muuta ettei vaan pääse.sitte pienempi pitäjä kihniö.mäkipää heti eduskuntaan koska ovat niin sanotusti siinä pitäjäs yhteen hiileen puhaltajia.parkanon meno näyttää siltä että sielä jotku kusee siihen hiileen.täälä ikaalisis vois vähä meno muuttua kun olis oma edustaja pitämäs puolia.nyt maakuntarahat menee .tampereelle kun sieltä on omat ihmiset niitä vähä jakamas .me saadaan se vähä mitä isojen pöydistä tippuu.mutta nytkin osallistumme ratikan ja tunnelin maksuihin tampereelle.täälä ei meinaa tiet olla kunnos.koska ratikka ja tunneli on osittain veronmaksajien eli valtion rahoittama.kuinka moni täälä tarvii ratikkaa.mut joka kerta kun veroja menee sitä maksetaan tää on sitä politiikkaa.pienet on aina maksajia jollei ole omaa ihmistä pöydäs mukana jossa päätetään asiosta
muista kunnista ei saa ääniä eikä ikaalisistakaan kun kylähullu mäki-homola
kampanjoi
Ikaalislaisista poliitikoista Äijöllä olisi kaikkein parhaimmat mahdollisuudet menestyä eduskuntavaalissa.
eipä se menestynyt aluevaaleissakaan eikä rötöstelystä kärynnyt menesty enää
missään vaikka kylähullu skitsofreeniikko hehkuttisi
Aluevaaleissa Ikaalisten kepun äänet jakautuivat kahdelle ja se oli syynä sankarimme Matin menestykseen.
homoja äänestäjiä ei paljoa ole
Kaikki ikaalislaiset ovat sellaisia
keeiden rahat se kähmii vaalityöhön tuskin omiaan käyttää
Metsänhoitoyhdistys voisi aivan hyvin sponsoroida häntä.
ei ole yhdistyksen jäsen
Sitten hän voisi liittyä siihen. Pääasia että rahnaa tuloo.
luopui jo ehdokkuudesta rahappulan takia
Rahapulaa Matilla ei ole ollut koskaan.
luopui jo ehdokkuudesta
Hän on silti kaikkein paras ikaalislainen.
Kepun kannatus on jo muutenkin syöksykierteessä. Ei sitä tarvitse enää kiihdyttää. Asianosaisia on jo poistumassa politiikasta.
mahtaako homojen juna matin takana jaksaa puksutella hyvikäälle asti
Matti ei ole lainkaan kiinnostunut tuollaisista ihmisistä.
syrjiikö se poikiaan
Pojat ovat aivan normaaleita.
Koivuniemet ovat normaaleja kunnollisia ihmisiä.