Niin mitä tehdään? Painetaanko kovemmin päälle? Vai onko luulossa vikaa, kun viesti ei mene perille?
Suomi on jo pienois USA, yhtä vaarallinen ja pahemmaksi vain menee kokoajan. Missä on enää turvallista liikkua? Ei kohta missään.
Suomi on jo pienois USA, yhtä vaarallinen ja pahemmaksi vain menee kokoajan. Missä on enää turvallista liikkua? Ei kohta missään.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Kuulossa on vikaa.
5G vieny loputkin noiden porvari-nulkkien aivoosta jos niitä koskaan ollukkaan?
Espoon Iso Omena kauppakeskus 7.1. täysikuu vapaamuurarien satanistinen pakanallinen uhri-aika?
Seukritas= vapaamuurareitten?
Iso Omena= vapaamuurareitten?
7.1. oli täysikuu eli vapaamurarietten satanismin ihmisuhri-päivä?
herätkää jo suomalaiset
EU on vapaamuurareiren , jne...
koko Suomi paskana ja suomalaiset 2 miljoonaa suomalaista uusköyhää EU-kokoomuksen köyhistämää leipäjonosuomalaista.
Asiakas oli joukkovainottu kohdehenkilö?
https://www.facebook.com/groups/1763926883865041/permalink/3380236128900767
https://keskustelu.kaksplus.fi/threads/taemae-tyttoe-eroaa-nyt-kremlin-suomen-mafiasta-heippa.2462662/
https://fi-fi.facebook.com/141303519317229/photos/vapaamuurarien-paljastukset-osa-2yleisestivapaamuurarit-esittävät-itsensä-veljes/358634590917453/
-- aika paljon tuota kokoomus-paska helsinkiä viime aikoina :
- postinakantaja HESY-hyväksikäyttö uhri tappo?
-ullanlinna tappo eliitti-psykiatri vaiettu tapaus`
- joku jengi-velkaperijä tappo?
- Avarn- hullut riejuneet?
ja nyt ISO OMENA kauppakeskus tapaus...
Onko Helsinkiä johtava Helsingin satanistinen illuminaatti-neuvosto mennyt ihan sekasin ?
https://svalispeaks-wordpress-com.translate.goog/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=fi&_x_tr_hl=fi&_x_tr_pto=sc
uutiset ei kerro mitään. s24 poistaa viestit
veikkaus: että etälamautinta tai sähköpamppua jne- käytetty senverran etä akka polla sekasin?-
vertaa vappukaahari- täysin rauhallinen - kuva katkeaa- sitten huutaa täysillä jumalaa apuun?
nuo säteilytykset on voitu jopa ampua muualta- sekä akkaan että noihin gorilloihin?
Mikähän liike oli kyseessä- vaateliike?
7.1 on vanha pakanajuhla nuutti.
oliko 5Gt tukiasema vieressä? - 5g ammuttu päihinsä?
poliisit? ---mukana--joukkokiusannassa?---mm--suomi24?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17625214/poliisit---mukana--joukkokiusannassa---mm--suomi24
Unohdit koronarokotuksen ja 5g verkon yhteisvaikutuksen .
Henki kulkee, jos pystyy huutamaan
Ja voimaa käytetään kunnes huuto loppuu.
Vartioiden oikeudet ovat koulutukseen nähden liiallisetnja senkin oknjohtakatnlaiminlyöneet tahan maku ja voitot huumassa saadaa milkoonantlot ilman asianouistanjihtamaita ja koulustustaäjohtqmien laiminlyöty äkukamonnvastuussa
Kokolus posutaa kesplomasi ja pakkasi
Äänestä ssp vaphiten aka
Koulutus qkkeelistanoikeuksiinnnähdeen johto laiminlyönyt koulutuksen
tilanteesta myös videomateriaalia, joka vastaa silminnäkijöiden kertomaa. Naisen päällä oli useita vartijoita, jotka rajoittivat maassa makaavan kohdehenkilön liikkumista voimalla. Videolla ei kuitenkaan ollut nähtävissä voimankäyttövälineitä
Amerikassa poliisi painoi yhdeksän minuuttia ennenkuin kuoli.. jos perussuomipoika halusi lyödä ennätyksen historiaan.. kilpailuhullua Suomi.. No tuliko uusi maailmanennätys..??
Viimesillä voimillaan viimeset sanat?
enjGLanniksi: " I CANT BREATHE... "
Silloin tehdään Floyd-Respect poseeraus. Ja päästetään huumeissa riehuva myymälävaras jatkamaan tuhotöitään.
Henki pois ja parempi mieli.
Mistä ihmeestä keksit ihan itse, että huumeissa riehuva myymälävaras????? Lukisit niitä faktatietoja niin ei tarvitsisi huhuja laittaa alulle!
Eiks niitä viedäkkään nykyään oikeuteen vaan kiduttamalla tapetaan....onks nyt jo natsilait meillä.
Heistä kaksi otettiin kiinni heti lauantaina. Vartijat vapautettiin alkuillasta sunnuntaina.
tilanteesta myös videomateriaalia, joka vastaa silminnäkijöiden kertomaa. Naisen päällä oli useita vartijoita, jotka rajoittivat maassa makaavan kohdehenkilön liikkumista voimalla. Videolla ei kuitenkaan ollut nähtävissä voimankäyttövälineitä
Hälytyksen tehnyt akka siis antanut väärää tietoa vartijoille- ja aiheuttanut koko tapauksen?
On osasttllinen murhaan?-
koska ei esim soittanut 112 vaikka uhri sitä pyysi tapettaessa?
sinulla on väärä pipo tänään ja siksi ammun aivosi kadulle
syyllisiä ei kannata pitää vankilassa - hyvinvoinnin etuteesi
KYTTÄ JOKA LUULEE OLEVANSA KAIKKIA MUITA YLÄPUOLELLA
JA KEHITTÄÄ SUPON MAJASSA TAKTIIKOITA
KUINKA TAPPAA IHMISIÄ
NIIN HEIDÄN TAKTIIKANSA TÄNÄÄN OSOITTAVAT TEHOAAN
ETTÄ KAMPPAILUTAKTIIKKA JOKA JOKU MIES KEHITTI MAJASSA
TUOTTAA MURHIA
POLIISI, ARMEIJA OVAT VÄÄRÄSSÄ
POLIISIN KÄYTTÄMÄ TAKTIIKKA ON VÄÄRÄ
KOSKA IHMISIÄ KUOLEE
POLIISEISTA ON TEHTY JÄRJESTELMÄ
JOTA ON VAIKEA MUUTTAA KOSKA SE ON JÄRJESTELMÄ
JÄRJESTELMÄSSÄ EI OLE SYYLLISIÄ
SIKSI VARTIJA KERTOO OLEVANSA SYYTÖN
ENINTÄÄN SUOSTUVAT MUUTTAMAAN NELJÄRAAJAKIINNIOTTO TAKTIIKANSA
JOS SITÄKÄÄN SUOSTUVAT MUUTTAA
KUITENKIN JOKU PASKAPÄÄ SUPOSSA KEHITTELEE JUURI SELLAISIA TAPPO-STRATEGIOITA KANSALLE JA SAA KUUKAUSIPALKKAA
Ei ollu myymälävaras vaan joku asiakas ilmoitti oli häirinnyt ???
Soittelen viiveellä lanssin paikalle
Turvallisuushenkilöitä ja viranomaisia pitää kunnioittaa pitämällä turpa kiinni, mitä enemmän riehuu ja riuhtoo, sitä kovemmin pidetään kiinniotetusta kiinni. Mannelta voi löytyä vaikka leipäveitsi hameesta...
"Vartiomies on sellainen
Mies ettei sille pijä rähistä "
Lyöminen on niin kivikautta. Nykyään on paremmat konstit. Ja lailliset.
Kansan oikeustaju vaatii hirttotuomiota.
Espoossa sijaitsevassa kauppakeskus Isossa Omenassa lauantaina kuollut nainen oli 35-vuotias, kertoo poliisi tiedotteessaan.
Nainen kuoli kiinniottotilanteen yhteydessä lauantaina 7. tammikuuta. Tilanteessa oli osallisena useita kauppakeskuksen vartijoita. Heistä kaksi otettiin kiinni heti lauantaina. Vartijat vapautettiin alkuillasta sunnuntaina.
Näytti aika isokokoiselta naiselta mutta oli siististi pukeutunut tuollainen normi kolmikymbinen. Olisiko vauva ollut kotona kun yritti palauttaa vauvanvaatteita ja huusi jotain kuusikuukautisesta tuossa lattialle menossa. Isokokoinen ihminen vatsallaan siinä voinut keuhkot painua kasaan ja tulla sydämenpysähdys. Suurunvalittelut läheisille.
Jos huutaa ettei pysty henkittää niin äkkiä suukapula niin eipä huuda enää. Sitte vaan neljä gorillaa istumaan rauhassa päällä kunnes vastaanpaneminen loppuu. Ja siitä vielä jatkaen 10min varmuudeksi. Meille ei vittuilla
EIVÄT YMMÄRRÄ SANOJA
siksi ovat milintatteja
testattu monia kertoja - sanoat eivät toimi
¨
teot sen sijaan aina
ainoa vaatimus, että osaatte tapella hyvin vastan
Joutsenia on paljon kuin kyyhkyslajeja.
-ornkannekas-
Kuristetaan kuoliaaksi.
Jos pidätetty huutaa apua, niin sitten vartiomiesten pitää sanoa sivullisille, ettei täällä ole mitään nähtävää.
Kiiniotetutu huuttaa en saa happea nykyyän ovat kiiniotetut siis blm mellakoitsioita kun huutavat heidän slougania.
Niin se amerikkalaistuminen etenee. Harmi ettei aseita ole yhtä helppo saada.
No kyllähän se henki kulkee jos pystyy huutamaan.
Etelävaltion junttisheriffillä enemmän järkeä päässä kuin kauppakeskusten vartijoilla.
Eihän kukaan kestä selän päällä istumista!! Ja miksi pitää olla heti maahan paiskomassa jos vastustutsta on? Ovat katsoneet mallia amerikkalaisista filmeist
ja luulevat sen olevan sallittua toimintaa!!
Ne ei tahdo kuulla?
https://yle.fi/tekstitv/txt/895_0001.htm
Huutajan pitää meluisessa kauppakeskuksessa lisätä äänenvoimaa, toistaa huutamisensa kymmeneen kertaan ja heittää väliin kirosanoja.