Jotain väärää siellä tapahtui koska enkelit ryhtyi kapinaan. Voisi kerto enemmän siitä eikä konemaisesti toistaa kaikkia vanhoja ns.mantroja
Sota taivaassa
10
285
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä kai ne vittuuntuivat itsevaltaisesti käyttäytyvään narsistiin. Pikkumainen tosikkokin ja perverssi kaiken lisäksi vielä tuo teitin jumala.
- Anonyymi
Minä uskoin ja rukoilin jumalaa lapsena juuri tuo pervertikko tuntuu sopivalta. Minulle tehtiin näin niinkuin
Hengellisesti todella perverssejä asioita.
- Anonyymi
Sanotaan kyllä raamatussa että yhtykää herraan. Mutta näin miespuolisena se tuntui hieman perverssiltä.
- Anonyymi
Huomasin nuorena poikana että minulla oli nätti pylly
Mutta yllättävä taho oli kiinnostunut siitä.- Anonyymi
nätti perse ja tyhjä pää ateistilla
- Anonyymi
Kirjoitin tuon edellisen koin jotain perkeleellistä nuorena
- Anonyymi
"Voisi kerto enemmän siitä eikä konemaisesti toistaa kaikkia vanhoja ns.mantroja"
Kaksi pointtia tuosta:
1. Raamattu ei paljoa kerro mutta sen mitä kertoo siitä saa sen kuvan että yksi niistä kapinoi sen takia kun halusi tulla Jumalaksi ihmiskunnalle.
Se on vähän sama asia kuin siinä että eläinten olemassaolon takia ihmisillä on jotain johonka verrata itseään ja sitten ajatella olevansa maapallon älykkäin. Samalla tavalla tuo henkiolento, kun ihmiset oltiin luotu, ajatteli itsestään että hänhän on "kuin Jumala" ihmisiin verrattuna. Vaikka kirjeessä Heprealaisille 2:7 (joka lainaa Psalmia 8:5) sanoo että ihmiset ovat HIEMAN enkeleitä (=henkiolentoja) alempia. No, emme pysty esim. kävelemään seinien läpi jms.
2. Ne muut kapinoijat liittyivät tuohon ensimmäiseen sen takia koska halusivat seksiä. Kuulostaako hörhöltä? Eihän henkiolennoilla ole sukupuolielimiä, joku voisi sanoa ja oikeassahan siinä onkin.
Mutta kirjeessä Heprealaisille 13:2 Paavali kirjoitti että "älkää unohtako vieraanvaraisuutta koska sitä osoittamalla jotkut ovat tietämättään pitäneet vierainaan enkeleitä". Tämä saattaa olla viittaus Lootin tapaukseen jossa kaksi enkeliä oli hänen vierainaan Sodoman kaupungissa (1. Mooseksen kirjan 19. luku). Kirjan edellisessä luvussa nämä kaksi olivat kolmannen kanssa olleet Abrahamin luona jossa, kuten Lootin luona ollessaan, olivat syöneet ja juoneet.
Jotta tälläiset olennot pystyivät syömään ja juomaan, heillä oli ollut fyysinen keho. Ihan samoin kuin Jeesus kun ylösnousemuksensa jälkeen materialisoitui apostolien keskuuteen (Luukas 24:36-43). Jos heillä on materialisoituessaan fyysinen keho joka näyttää ihmiseltä ja voi syödä niin samoin se keho pystyy muihinkin "hommiin" joita ihminen saattaisi tehdä.
Mutta siitä mitä ne kapinalliset enkelit tekevät voi lukea 1. Pietarin kirjeen 3. luvun jakeista 19 ja 20, ja 2. Pietarin kirjeen 2. luvun jakeista 4 ja 5.- Anonyymi
Eli lyhyesti selitettynä yksi niistä, siis Saatana, ajatteli narsistisesti liikaa itsestään kun kuvitteli olevansa "Jumala materiaalia" ihmiskunnalle ja ne loput itsekkäästi alkoivat haluamaan seksiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli lyhyesti selitettynä yksi niistä, siis Saatana, ajatteli narsistisesti liikaa itsestään kun kuvitteli olevansa "Jumala materiaalia" ihmiskunnalle ja ne loput itsekkäästi alkoivat haluamaan seksiä.
tämä koko kirjoitteluketju oli herjaavaa paskaa, mitä taivasta tarkoitit? puhuitte perseistänne, mutta muut asiat eivät kai kiinnostaneet teitä yhtään.
Mitäpä se sitten taivaassaa tapahtui? jos oikeasti haluat tietää, niin oleppa hyvä ja ota ihan oikeasti selvää, kun sen verran jo tiedät.
Muut ovat hyvät ja menevät pyyhkimään perseensä mieluummin wc-paperilla, ja peskää ne myöskin.
Kippis!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial41644Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1161623Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2431149Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221078- 128919
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2856- 10835
Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29827Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks48823Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.163819