SOTE muutos - vanhuksille ruoka kylmänä

https://yle.fi/a/74-20011464

Hyvinvointialue ei saa ostaa tuki palveluja suoraan kunnilta!
Eikö tämä ole kilpailun estämistä?

Omille vanhemmilleni toimi hyvin Kunnan tuottama ruokien valmistus.
Samaten heille oli iloinen tapahtuma ruuan tuojan joka päiväinen tapaaminen,
4149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kataisen ja Sipilän hallitukset systemaattisesti romuttivat kuntien palveluita ja ajoivat ne maahantulija yrityksille.. Kapitalisti politiikka nyt vaan on sellaista.

Äänestä
  • Molemmat porvarienemmistöisiä hallituksia ja eduskuntia.

    Äänestä

Eihän tuosta nyt ota selvää.
Veronmaksajalle edullisinta on palvelu ilman voittoa tahkoavia välikäsiä, se on ihan selvä ja yksinkertainen totuus.

Äänestä

Styrox laatikoissa erillään tulivat kylmät ja lämpimät ruuat.

Vanhemmat söivät heti puolet ja puolet jäi Iltapäivän ruuaksi.
Vanhempani lämmittivät mikroaaltouunissa ruuan iltapäivällä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://yle.fi/a/74-20011464

Hyvinvointialue ei saa ostaa tuki palveluja suoraan kunnilta!
Eikö tämä ole kilpailun estämistä?

Omille vanhemmilleni toimi hyvin Kunnan tuottama ruokien valmistus.
Samaten heille oli iloinen tapahtuma ruuan tuojan joka päiväinen tapaaminen,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu