Ukrainan Olikarkit armeijoineen pyörittää ehkä maailman suurinta bisnestä lännen avulla !?

Anonyymi-ap

Hyvin kurissa pidetty kansalla ei ole varaa edes arvostella,muuten käy kuin rauhan-neuvottelian ja tulee ammutuksisi !?
Ei ihme että Poroshenko ajoi vaalipakolaiseksi 2 miljoonaa ,kun vielä hyökkäsi itään ensin tuloksellisesti ja pysätti vain Venjän apu joka jatuu !?

5

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kirjoitapa sama suomeksi! 😁😁😁

    • Anonyymi

      Et ole vielä harjoitellut kotimaasi nimen kirjoittamista kuin puoli vuotta. Ei ihme, että se yhä tuottaa vaikeuksia.

      Siis h i t a a s t i : Venäjä, ei Venjä! 😁😁😁

    • Anonyymi

      Olikarkki armeijathan sillä vaalitkin valvoi ja niitä pakoon lähti heti alussa 1,3 miljoonaan Venjän hoiviin ja Donestkin luin Luhanski pyysi suojelua Poroshenkonkin joukoilta !? Krimi vietiin yhdenmiehen päätöksellä,nyt demokraattisesti takaisin Venjään !?

      • Anonyymi

        Demokraattisesti takaisin venäjälle? Miten niin demokraattisesti? Venäjällä MIKÄÄN EI OLE DEMOKRAATTISTA!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      154
      10005
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      171
      6273
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      34
      5771
    4. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      180
      5554
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      60
      4684
    6. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      6
      4522
    7. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      89
      3549
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      78
      3509
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      3031
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      133
      2977
    Aihe