Omaa maata tuhotaan koko ajan kun suunta pitäisi olla aivan muuta, ei voi kuin ihmetellä. Tajuaako se kansa liian myöhään, kyllähän siellä arki sujuu varmaan ihan hyvin mutta entäs sitten kun se normaali arki loppuu. Siihen voi mennä kauankin aikaa, toki venäjä on niin suuri maa että se nyt periaatteessa selviää omavaraisesti mutta se on varmaa että koko kansaa se ei koske. Rikkaat ja hyväosaiset pärjää hyvin mutta entäs sitten mitä heikommassa asemassa oleva venäläinen on.
Kauankohan venäjän kansa kattelee maansa menoa
Anonyymi-ap
1060
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kurva Putin
Aivopestyjä on paljon.. tavallinen kansa ei halua vankilaan tai leireille.
Kuka ne sinne voi ja niin isoa leiriä ei ole minne mahtuisi vaikka 10 miljoonaa.
Tätä hommaa pyörittää muutamansadan hengen eliittii venäjällä, miljonäärejä kaikki. Että siitä voi laskeskella keitä viedään ja minne.
Varmasti pidempään, kuin suomen kansa nykyjohtoaan.
Oletat te tyhmiä,todella.
Ei keskimääräinen venäläinen ajattele tuolla tavalla. Että HÄNEN maansa kurjistuu hallinnon hulluuden takia.
Normaali venäläinen ajattelee että maa on PUTININ, ja hän itse saa siinä asua vain PUTININ armollisuuden vuoksi.
Ei venäläiset ajattele mitään. Vain minimaalisen pieni vähemmistö kykenee siihen. Ryssä on hiljaa ja katsoo omaa napaansa ja huutaa hurraata ja kumartaa kun käsketään. Aivopestyä sivistymätöntä kansaa. Jo 1991 kun hehkutettiin demokratiaa ja uudistumista ym sanoin ettei maaorjakansa sivisty ainakaan 4-5 sukupolveen. Siitä on nyt yli 30v. ja putte-stalin vallassa ja kansa kumartaa kuin stalinin aikaan. Ei siis vielä ole edistytty mihinkään. Epäilen riittääkö edes tuo 4-5 sukupolvea
venäjän kansaan kuuluva katselee nykymenoa siihen asti että putoaa kymmenennen keroksen ikkunasta.
Vielä ei ole varaosa ja sirupula iskenyt täydellä voimallaan.
Pakotteet vuotavat jonkin verran, mutta eivät korvaa tarvetta. Silmukka kiristyy pikku hiljaa. Odotellaan rauhassa. Kurjuus on tulossa, vuoden, parin päästä.
Mitenköhän lääkkeiden valmistus vaikuttaa terveydenhoitoon venäjällä, onko kukaan tälläisestä lukenut mitään. Veikkaan että venäjälläkään ei kaikkia lääkkeitä valmisteta.