Köyhällä ei voi olla 670 000 euroa asuntolainaa.
Sanna Marin on rikas
Anonyymi-ap
24196
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Tarkoitatko että porvari demareissa?
Vaimollani on tasan yhtä paljon rahaa,mutta hänkin kulkee työnsä puolesta aika kovin.
Itse olen ollut isyysvapaalla piakkoin kolmisen vuotta.
Kyllä on löyhä käsi velan ottoon. Pikkujouluihin verovaroja montakymmetä tuhatta. Miten juhliminen on noin tärkeetä. Miks minua ei kutsuta herrojen pippaloihin. Ei noin saa pääministeri verorahoja käyttää. Tympäisee koko marin ei osaa muuta tehdä kuin velkaa. Ei enää ministeriksi. Sais itse maksaa pikkujoulut ym muut juhlat. Saakelin ryyppääjät. Onneksi iltalehdet paljastaa marinin ryyppyjuhlien hinnat
Elää kuten opettaa. Missä Marin, siellä velka.
........NIIN JA KONKURSSIT JA PETOKSET
Hankkii 200 000 vuodessa, ilmainen asunto ja autoetu, Suomen veronmaksajien rahojen tuhoamisesta.
Ei saa aamupalaa. Nälkä.
Siksi laihtunut?
Ja ryyppää verorahoilla pikkujoulut tulee kalliiksi kun on ryyppäävä ministeri voi vittttttuuuuu
Pankit antaa löysästi rahaa kun on ministeri. Miten on manhdollista. Ryyppäävä pääministeri. Näin suomi nousee kun marin ryyppää
En lähtisi moiseen vaan säästäisin ensin suuren osan asunnon hinnasta, vai onko tuo asunto yli miljoonan arvoinen?
2 omistusasuntoa. Toinen Tampereella ja toinen Hesassa.
Marin on joutunut kahden asunnon loukkuun, koska on Tampereelta. Pääministerille pitäisi maksaa onnistumistumisbonuksia, kuten pörssiyhtiöiden johtajille. Itse palkkahan on pieni.
Luulisi Kelasta löytyvän joku järjestely tai jostain, jotta pääministeri voisi keskittyä työhönsä, eikä tarvitse murehtia velasta. Itse tavallisena palkansaajana olen tosi tiukilla, mutta voisin silti laittaa kuukaisittain pari euroa Marinin tukemiseen. Meitä tukijoita on niin paljon, että eiköhän niistäkin pienistä rahoista apua kertyisi.
Marin on todella rikastunut ja kansalaiset taas vastaavasti köyhtyneet.
Köyhää oli tosiaan meno vuodenvaihteessa kun rakettienpaukuttelua kuunteli - pakostakin.
Marinin kimppuun käytiin jo. Aamupala vietiin ja vaikeutettiin asioiden hoitoa.
Mielestäni myöskin jsuhojengin valtiotason vierailu Kesärantaan aiheutti polemiikkia lähinnä kateellisille.
Kyllä ihmisen pitää saada joskus levätä työss...tään.
Marinin mielestä se on saatavaa.
Marin on köyhä. Ihan turha esittää hänet porvarina tai yrittäjänä.
Sosialistille velka on omaisuutta kun sitä ei tarvitse maksaa pois
Ja kateellisten persutrollien vitutus on korkealla.
Onko niin, että kenelläkään ei sais mennä hyvin?
Sosialistin mielestä ”mennä hyvin” tarkoittaa sitä että on saanut maksimaalisen määrän lainaa luotottajalta.
Hyvä nimi jos saa noin paljon velkaa.
Kuka teistä saisi 700 000 euroa velkaa. No eipä juuri kukaan. Pitää olla aika rikas, että saa. Marin on ollut kassalla töissä, mutta ei ole muuten tehnyt oikeita töitä. Mistä rahat?