Suomi on sitä ihan samaa terrorismia kuin muissakin eyroopassa tai naapuri Venäjällä? Me vain täällä Suomessa on tututtu siihen että joltai menee henki että "hän" oli paha ihminen joka ansaitsi tulla kuolluksi vaikka kauppakeskuksen lattialle?
Olemmeko pahasti menossa taas natsivaltioihanteiden suuntaa, menneet perinteet siihen mahdollistaa. Oletko sinä tai minä seuraavaa vartioiden tai jopa lääketieteen uhri tai ulkomaalaisjengien "koekaniini" joka tuosta vain vammautetaan tai jopa teloitetaan?
Minä ymmärrän hyvin miksi ihmiset eivät saa kantaa vaikkapa pistoolia johtuu siitä ettei ihmiset saa itseään eikä ystäviään suojella jotta meidät olisi helpommin käsitellä. Jos tilanne lainssa muuttuisi aseistaisin/ostaisin heti hyvin pienen aseen jollaista eräs diplomaatin turvamies minulle näytti (litteä pieni pistooli jonka oli hänen puvun alaosassa. aseen ei tarvitse olla järeä, riittää kun sillä estetään ettei/etten tule murhatuksi).
Ihmetyttää kovasti kun joskus aikoinaan näytettiin eläkkeelle menossa/mennyttä huumepoliisia joka televisio ohjelmassa näytti pistooliaan sanoen että hänellä on niin paljon vihollisi joita järjestänyt vankilaan, sanoo käyttävänsä eläkkeellä pistooliaan aina mukana jotta voi tappaa mahdollisimman monta kimppuun hyökkääjää ennen kuin itse kuolee? Siis mitä, miksi me emme voi ostaa aseita puolustarkoituksiin, miksi me olemme yhteiskunnassa Suomi käytännössä oltava puolustuskyvyttömässä vaaran kohdatessa?!?!?
Joko viimeinki heräsi järkyttävään tietoisuuteen
Anonyymi-ap
1
204
Vastaukset
- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17700799x
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2125004
- 373382
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.352908Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1412783- 252438
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.682267Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää192148Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?311810Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s411762Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.821435